Bodrum’da sağanak

0
32

Bodrum’da sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. İlçede gece saatlerinde başlayan ve sabaha karşı etkisini artıran sağanak nedeniyle, ilçe merkezindeki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi Hastane Kavşağı istikametinde rögarın tıkanması nedeniyle, kara yolu kapandı.
Su birikintisinin oluştuğu yolda bazı toplu taşıma araçları ile otomobiller arızalandı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ve polis ekipleri, arızalanan araçları kaldırarak yolu trafiğe açtı.
Çarşı Mahallesi’ndeki Dere Sokak’ta da bazı iş yerlerinde su baskını yaşandı.
İşletmeci Süleyman Çanakçı, kuvvetli yağmur suyu nedeniyle dükkanına bir süre giremediğini belirterek, “Yol, dereye dönüştüğü için karşıya geçemedim. İşletmemin içerisini su bastı. Her yağmurda bu olayı yaşıyoruz. Bir sürü masraf çıkıyor.” diye konuştu.
Aşırı yağış nedeniyle çamurlu yağmur suyunun denize döküldüğü bölgelerde, denizin rengi kahverengiye döndü.
İlçede yağış aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da içme suyu hattı patladı
Sonraki İçerikLüks villaya uyuşturucu operasyonu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here