Zırhlı polis otosuyla Bodrum Adliyesine sevk edildiler

0
38

İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’nun katili Oğuzhan Akdin ve ağabeyi Alparslan Akdin’e, Bodrum’da düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili gözaltına alınan 4 kişi, yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye getirildi.
Bodrum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren E.D. ve S.K’yi üçüncü şahıslar adına kiraladıkları otomobille geldikleri Antalya’da yakaladıktan sonra, kız arkadaşları B.A. ve Y.U’yu da “suçluyu kayırma” ve “suçu bildirmeme” suçlarından gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan ve sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, özel harekat timi eşliğinde zırhlı polis otosuyla Bodrum adliyesine getirildi. Şüphelilerin üzerinde çelik yelek olduğu gözlendi.
Zanlılar adliyeye girer girmez de özel harekat polislerinin, bahçede yoğun güvenlik tedbiri alması dikkati çekti.
Trabzon’daki İtalyan Katolik Kilisesinin Rahibi Andrea Santoro’yu 5 Şubat 2006’da öldürmekten 18 yıl 10 ay hapse çarptırılan ve 2 yıl önce tahliye edilen Oğuzhan Akdin ile ağabeyi Alparslan Akdin’in, Bodrum ilçesi Ortakent-Yahşi Mahallesi Ali Kelle Ormanı civarında silahlı saldırıya uğramasına ilişkin soruşturma başlatılmış, bu kapsamda yapılan teknik ve fiziki takip sonucu, saldırıyla ilgisi olduğu tespit edilen E.D. ve S.K. isimli iki şüpheli Antalya’da yakalanmıştı.
Sağlık ekiplerince ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılan iki kardeşten ağabey Alparslan Akdin’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilmişti. Oğuzhan Akdin’in ağabeyi Alparslan Akdin, geçen yıl Gümbet Mahallesi’nde tartıştığı bir kişiyi tabancayla yaralamaktan tutuklanmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

Paylaş
Önceki İçerikOrmanlık alanda yakılan ateş yangın çıkardı
Sonraki İçerik“Yaban domuzları Bodrum’un özgür yaşamına ayak uydurdu”
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here