bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Zeki Müren Müzesi Yenileniyor

Zeki Müren Müzesi Yenileniyor
REKLAM ALANI

Türk Sanat Müziğinin ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’in Muğla’nın Bodrum ilçesindeki müzeye çevrilen evi bakım ve onarıma giriyor.

1996 yılında vefat eden Zeki Müren’in 2000 yılında müzeye çevrilen evi Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bakım ve onarım çalışması yapılacak. 1977 yılında satın aldığı evinde son zamanlarını geçiren Zeki Müren’in yaşadığı ev ölümünden sonra müzeye çevrildi. En ünlü kostümlerinin, takılarının, meşur gözlüklerinin, plaklarının ve kullandığı birçok eşyanın sergilendiği Zeki Müren Sanat Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı kolları sıvadı. İlk günkü gibi korunana evin içerisinde ise Zeki Müren’in yatak odası, oturma odası, misafir odası ve çalışma odası da bulunuyor. Kumbahçe mahallesinde bulunan evin bahçesinde ise kullandığı araması ve büyük bir büstü bulunuyor. Eski halini koruyacak şeklide bakım ve onarımı yapılacak Zeki Müren Sanat Müzesinin yakın bir zamanda tadilatına başlanacağı da öğrenildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ