Zarrab’ın motoryat ve yelkenlisine el konuldu

ABD'NIN NEW YORK KENTINDE SUREN DAVADA TANIK OLARAK IFADE VEREN VE TURKIYE'DEKI TUM VARLIKLARINA EL KONULAN REZA ZARRAB'IN BODRUM'DA BULUNAN LUKS MOTORYAT VE YELKENLI TEKNESINE ISTANBUL CUMHURIYET BASSAVCILIGI'NIN TALIMATIYLA EL KONULDU. EL KONULAN BODRUM'DAKI BIR TERSANEDE 1.5 YILDIR DURAN 60 YEARS ISIMLI YELKENLI YAT (FOTOGRAFTA) (FOTO: YASAR ANTER / BODRUM, DHA)

ABD’nin New York kentinde süren davada tanık olarak ifade veren ve Türkiye’deki tüm varlıklarına el konulmasına karar verilen Reza Zarrab’ın Bodrum’da bulunan lüks motoryat ve yelkenli teknesine el konuldu.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, yaklaşık 1.5 yıldır Bodrum İçmeler’deki bir tersanede bekleyen yatlarla ilgili el koyma kararı verildi. Yazının Bodrum Liman Başkanlığı’na ulaşmasının ardından Zarrab’ın Türkiye’de iken şarkıcı eşi Ebru Gündeş ve çocuğu ile yaz aylarında Bodrum’da tatil yaparken tüplü dalışlarda kullandığı ‘Banio’ isimli 14 metrelik motoryatı ile Malta bayraklı, 7 milyon euro değerinde, 42 metre uzunluğundaki  ’60 years’ isimli yelkenli yatına el konuldu. Yatların üzerine büyük branda çekilerek kapatılması dikkat çekti.

 

leave a reply