Yüzlerce Bodrumlu Kaptan Olmak İstiyor

Ulaştırma Bakanlığının başlattığı “2023’e kadar 1 milyon denizci” kampanyası nedeniyle açılan kaptanlık kurslarına yüzlerce Bodrumlu katılmak için müracaat etti.

0

Ulaştırma Bakanlığı’nın başlattığı “2023’e kadar 1 milyon denizci” kampanyası denizseverleri harekete geçirdi. Açılan kaptanlık kurslarına yüzlerce Bodrumlu katılmak için müracaat etti.

Kaptan ehliyeti başvuruları için uzun kuyruklar oluştu.

Geçtiğimiz hafta içinde amatör kaptan olmak için açılan kurslara katılmak üzere Bodrumlu genç, yaşlı, kadın, erkek kayıt yaptırmak
üzere liman müdürlüğü önünde uzun kuyruklar oluşturdular.

Ufak çocuklarıyla bile kuyruğa giren yüzlerce Bodrumlu, “Bugüne kadar amatör kaptanlık ehliyeti almak için özel kurslara bir sürü para
ödüyorduk. Liman Müdürlüğünün açmış olduğu kursa, çok az bir rakam ödeyerek gireceğiz. Bu imkanı değerlendirmek istedik” dediler.

Kurs ve imtihanların aralıklarla devam edeceğini söyleyen Liman Müdürlüğü yetkilileri, “Amatör kaptanlık ehliyeti almak isteyenlere
kurs ve imtihan yapılacağını duyurur duyurmaz, çok miktarda Bodrumlu deniz meraklısı kuyruklara girdi.

Halbuki bu sürede bir kısıtlama yok. Uzun bir süre bu kurs ve imtihanları yapmaya devam edeceğiz. 1-2 saat süren kurs sonunda yapılacak olan imtihanı geçen kaptanlık ehliyetini alacaklar.” dediler.

Paylaş
Önceki İçerikYerli Malı Yiyelim, Yerli Malı Giyelim!
Sonraki İçerikProjeci Başkan Adayı’ndan 45 yıllık soruna çözüm
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here