Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Yunanistan Türkiye’ye kapıları açtı

  • 05 Ağustos 2021
Yunanistan Türkiye’ye kapıları açtı
bodrumolay

Yunanistan Sivil Havacılık Servisi yayınladığı yeni NOTAM ile birlikte Türk vatandaşlarına kara ve hava yoluyla ülkeye giriş izni verdiğini açıkladı.Türk vatandaşlarına uygulanan kısıtlamaların 5 Ağustos 2021 Perşembe günü itibariyle kalktığını duyurdu.

Türk vatandaşlarının, haftalık 1500 kişi sınırıyla, giriş ve çıkışlarına yayınlanan NOTAM ile açan Yunanistan, Türkiye’den gelen yolcuların https://travel.gov.gr adresi üzerinden PLF formu doldurması gerektiğini bildirdi.

Aşı ve PCR Testi Mecbur

Yolcuların en az 14 gün önce aşılanmış olmaları ve yanlarında aşı belgeleri bulundurmaları, veya son 72 saat içerisinde yapılmış negatif PCR testini göstermeleri, ya da son 2-9 ay içerisinde koronavirüs atlattığına dair sağlık belgesini sunabilmeleri gerekiyor. Yunanistan girişte aşı yaptırmamış kişilere ayrıca duruma göre tekrar test yapabilecek.12 yaş ve altındaki çocuklar için ülkeye girişte test zorunluluğu bulunmuyor.

Pozitif olanlar karantina alınabilecekler

Alınan yeni karar çerçevesinde tüm yolculara hudut ve gümrük kapılarında  hızlı/rapid test yapılacağı, sonucu pozitif çıkanların, bulundukları yerde 14 günlük karantinaya alınacağı bildirildi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ