Yolu kaybedince, 112 ekiplerini aradı

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi'nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolu kaybedince yardım istediği ortaya çıktı.

0
Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi'nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolunu kaybettiği için yardım istediği ortaya çıktı. ( Ali Rıza Akkır - Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolunu kaybettiği için yardım istediği ortaya çıktı. ( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolunu kaybettiği için yardım istediği ortaya çıktı. ( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )
Muğla’nın Fethiye ilçesindeki Kelebekler Vadisi’nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolunu kaybettiği için yardım istediği ortaya çıktı. Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, gazetecilere açıklama yaptı. ( Ali Rıza Akkır – Anadolu Ajansı )

Fethiye ilçesinde Kelebekler Vadisi’nde, ayağının burkulduğu iddiasıyla sağlık ekiplerini arayan kişinin, yolunu kaybettiği için yardım istediği ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, tatil için Fethiye’ye gelen Üzeyir Ö. (35), akşam saatlerinde kara yoluyla ulaşım olmayan vadideki patika yoldan çıkmak istedi. Üzeyir Ö, 112 Acil Çağrı Merkezi’nden ayağının burkulduğu iddiasıyla yardım istedi.

Bunun üzerine bölgeye, sağlık, jandarma ve AKUT ekipleri sevk edildi. Havanın yağışlı ve karanlık olması nedeniyle ekipler, vadideki işletme sahipleriyle irtibata geçti.

Vadideki görevlilerin ulaştığı Üzeyir Ö’nün sağlık durumunun iyi olduğu ve yürüyebildiği öğrenildi. Havanın kararması nedeniyle yolunu kaybettiği ve vadide mahsur kaldığı için sağlık ekiplerini aradığı öğrenilen Üzeyir Ö, görevliler eşliğinde Kelebekler Vadisi’ne götürüldü.

Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, gazetecilere yaptığı açıklamada, vadiye giden yolun kışın daha tehlikeli olduğunu söyledi.

Karaburun “Bu patikayı ancak dağcılıkla uğraşan kişilerce kullanılabilir.” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikİnsan Hakları Günü
Sonraki İçerikÇocuk parkına saldırı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here