Yoğun Yağış ve Sağanak Muğla’da Hayatı Felç Etti

Marmaris ilçesinde sağanak nedeniyle 55 küçükbaş hayvan telef oldu, birçok iş yerinde su baskını meydana geldi

0
23
Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. ( AA )

Yeni Yılın ilk günü başlayan ve Ege bölgesi’nde etkili olan yoğun yağış Muğla’da hayatı olumsuz olarak etkiliyor. Muğla’nın tamamında etkisi çok ağır olarak hissedilen yağış ilçelerde de şu ana kadar ele alınmamış pek çok sorunun gün yüzüne çıkmasını sağlıyor. İslah edilmemiş dereler, Karayolları standartlarını tutturamayan şehirler arası yollar günlük hayatta ve ulaşımda farklı sorunlara sebep oluyor.

Hisarönü Mahallesi’nde tarım arazileri su altında kaldı. (AA)
Datça-Bozburun yol ayrımında köprü yapımının sürdüğü alanda suyun debisinin yükselmesinden dolayı kara yolu trafiğe kapatıldı. Karayolları ekipleri yolu trafiğe açmak için çalışma başlattı. (AA)
Muğla’nın Marmaris ilçesinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Hisarönü Mahallesi’nde tarım arazileri su altında kaldı. (AA)
Karayolları ekipleri yolu trafiğe açmak için çalışma başlattı. (AA )
Muğla’nın Marmaris ilçesinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Hisarönü Mahallesi’nde tarım arazileri su altında kaldı. (AA )

 

Yoğun yağıştan etkilenen ilçelerden biri de Marmaris oldu. Muğla’nın Marmaris ilçesinde etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi.
Özgür Atilla Tuzkaya’ya ait 55 küçükbaş hayvan, Hisarönü Mahallesi Değirmenyeni mevkisindeki ahırı su basması nedeniyle telef oldu.

İlçedeki birçok iş yerinde su baskınları meydana gelirken, buralarda tahliye çalışmaları başlatıldı. Dere yataklarına yakın bazı ağaçların da devrildiği görüldü. Mahalledeki çok sayıda tarım arazisi de su altında kaldı.

Özgür Atilla Tuzkaya’ya ait 55 küçükbaş hayvan, Hisarönü Mahallesi Değirmenyeni mevkisindeki ahırı su basması nedeniyle telef oldu. (AA )

Datça-Bozburun yol ayrımında köprü yapımının sürdüğü alanda suyun debisinin yükselmesinden dolayı kara yolu trafiğe kapatıldı.

Karayolları ekipleri yolu trafiğe açmak için çalışma başlattı. Yolun öğleden sonra tek şeritten kontrollü olarak trafiğe açılacağı bildirildi.

Kayalık Mahallesi’nde yola düşen kaya parçaları da temizlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de merkeze 40 kilometre uzaklıktaki mahalle okullarında görev yapan öğretmenleri 2 ayrı araçla toplu halde okullarına gönderdi.

Cumhurbaşkanı uyardı DSİ Muğla için seferberlik ilan etti

Paylaş
Önceki İçerikOsman Arkangil yazdı: İmar Barışı mı, İmar Talanı mı?
Sonraki İçerikKarate Ligi Hızlı Başladı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here