YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

0
38

BODRUM HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÖĞRENCİLERİNİN EL SANATLARI SERGİSİ TURGUTREİS ŞEVKET SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ’NDE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Bodrum Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu tarafından yıl içinde açılan kurslara katılanların el sanatları ürünleri sergisi açıldı. Turgutreis Şevket Sabancı Kültür Merkezi Sergi Salonundaki serginin açılışını yapan okul Müdürü Mehmet Ünal, sergide emeği geçen öğretmenleri ve öğrencileri kutladı.
Ünal, yaptığı konuşmasında özetle şunları söyledi:
“Yıl içinde 13 binin üzerinde öğrenci kurslarımıza katıldı. Birçok dalda eserler üretildi. Çalışma yapılan alanlarda programlı olarak bunlarınaçlışını yapıyoruz. Bu yıl okuma-yazma dalında açtığımız kurslarımıza da 400’ün üzerinde kursiyerimiz katıldı. Bizi sevindiren de her yıl kurslarımıza katılımların çoğalması ve ürünlerin kalitesinin yüksekliğidir. Çalışmalarımıza hiç ara vermeden daha hızlı ve tempolu biçimde devam edeceğiz. Başta kursiyer öğretmenlerimizi ve kursiyerlerimizi kutluyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda bugünleri aşabilecek trentleri yakalayacağımız inancı içindeyim.”

Açılışı yapılan sergide Kırkyama (Pacwork), el nakışı, tel kırma, Çini, seramik, resim, üç boyutlu şekillendirilmiş ahşap rölyef resim, takı, ebru, kara kalem, yağlı boya, sulu boya resimler görücüye çıktı.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum Belediyesi Ve Lions İşbirliği
Sonraki İçerikAKUSTİK’TE VİTO DÖNEMİ BAŞLADI
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here