bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

YETER ARTIK!..

YETER ARTIK!..
pisisoft

Bodrumluyu Ezmeye, Üzmeye, Susuz Bırakmaya Kimsenin Hakkı Yok…

Bundan 10 yıl önce ihale ile DSİ tarafından yaptırılan ve 6 yıldır kullanılan Bodrum içme suyu boruları Bodrumluya “illallah” dedirtiyor.  Bodrum’un 50 yıllık su sıkıntısını gidereceği sanılan fakat defolu su boruları yüzünden 6 yılda 2000 kez patlayan, milyonlarca metreküp içme suyunun boşa akmasına neden olan, Bodrum içme suyu borularının patlaması nedeniyle, Bodrumlu yine bir haftadır susuz.
Yeter artık diyoruz, birileri çıkıp bu sorunu kökünden çözmeli. DSİ, “Bodrumun 50 yıllık su sorununu çözdük” diyor. Muğla Büyük şehir Belediye Başkanı Osman Gürün, verdiği beyanatlarda “Bunun sorumlusu MUSKİ değil, hiçbir isteğimize cevap vermeyen ve mahkemelik olduğumuz DSİ’dir” diyor. Bodrum Belediyesi ise, ne diyeceğini bilemiyor, bol bol patlayan borulara yama yapıyor.
Peki pandeminin yaşandığı, suya ihtiyacımızın daha çok olduğu şu günlerde, Bodrumlu ne yapsın. Tuvalette kullanmak için dahi su bulamayan Bodrumlu, yöneticilerin kullaklarını bol bol çınlatıyor!..
Lütfen Bodrum’daki tüm STK’lar ve bundan bir süre önce düzenlenen “Bodrum Su Paneli”ne katılan Bodrum Kaymakamamı Bekir Yılmaz, Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği (BODTÜM), Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD), Turizm Dernekleri el ele vererek; Bodrum’un susuz kalmasını önlemek için çözüm üretmeliler.
Bu sorun nerede çözülür bilemiyoruz, ancak mutlaka çözülmeli… Burası dünyanın gözünün olduğu bir turizm cenneti. Taşıma suyla, değirmen dönmez. İnsanlar; içecek su ararken, tuvalette kullanacak suyu bulamıyor.
Konuyla ilgili herkesi göreve davet ediyoruz…
Bu Borular Uygun Değil!..
Bundan 5 yıl önce ilk su borusu patlamasının Güvercinlikte meydana gelmesi üzerine konuyu araştıran o zamanki Bodrum Belediye Başkan yardımcısı rahmetli İsmail Altındağ, boruları DSİ’ye satan firma yetkililerinin, “Bu boruların kullanıma uygun olamayacağını, uygun olan boruların ölçülerini DSİ’ye bildirdik. Ancak onlar yine de israr edip, bu boruları kullandılar.” dediklerini Bodrumlu gazetecilere söylemişti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ