bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Yerli Malı Yiyelim, Yerli Malı Giyelim!

REKLAM ALANI

Yerli Malı Haftası, 12-18 Aralık tarihleri arasında Türkiye’de tüm okullarda kutlanan belirli günler ve haftalardandı. I. Dünya Savaşı sonrası oluşan ekonomik darboğazın ardından yabancı ülkelere para akışının önünün kesilmesi ve toplumsal tutum bilincinin oluşması amaçlanmıştır.

2019’a sayılı günler kala  kendimize bir soru soralım; yerli üretimde neredeyiz? Malatya’nın kayısısı, Rize’nin çayı, Amasya’nın elmasını koruyabiliyor, çocuklarımıza bu bilinci verebiliyor muyuz? Yoksa “aman sendecilik” hepimizin üzerine kara bir bulut gibi çöktü mü? Bodrum’un güzel Mandalin Bahçelerinden kaç tanesi kaldı? Ya 10 sene sonra sizce Bodrum Mandalini olacak mı? Yöremize ait hangi değerlerimizi koruyabiliyoruz?

Bu hafta kendimize bu soruları soralım ve sorgulayalım. Hepimiz tekrar hatırlamalıyız ki bir ülke ancak kendi üretimi ile özgür olabilir.

12-18 Aralık haftasını içine alan  ve adı Tutum, Yatırım Ve Türk Malları Haftası olarak geçen bu haftanın gelecek nesillere bu bilinci yerleştirebilmek için bir fırsat olduğunu birbirimize hatırlatalım ve sahip olduğumuz değerleri koruyalım.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ