Türkiye Gazeteciler Federasyonu’ndan “Yerel Gazetene Sahip Çık”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yerel gazetelere halkın ilgisini arttırmak ve konuyu sürekli gündemde tutmak amacıyla, “Bu Gazete Senin. Yerel Gazetene Sahip Çık” sloganıyla bir çalışma başlattı.

0

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)  tarafından başlatılan   “Bu Gazete Senin. Yerel Gazetene Sahip Çık” kampanyasına pek çok il katılıyor. Muğla’da bu kampanyayı sahiplenen ve bayrağı taşıyan iller arasında yer aldı. Kampanyanın amacı yerel gazetelerin farkedilmesini sağlamak ve desteğini artırmak. 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut, federasyon olarak, yerel gazetelerin yaşadığı sorunlara dikkat çekmek, halkın yerel gazetelere olan ilgisini arttırmak ve konuyu sürekli gündemde tutmak amacıyla, “Bu Gazete Senin. Yerel Gazetene Sahip Çık” konulu bir çalışma başlattıklarını belirtti.

Türkiye gazeteciler Federasyonu Yerel Gazetelere destek istiyor

Konuya ilişkin bir açıklamada bulunan Başkan Süleyman Akbulut, “Muğla Gazeteciler Cemiyeti olarak mensubu bulunduğumuz ve bu dönem ilimizi yönetim kurulunda yer alarak temsil ettiğimiz Türkiye Gazeteciler Federasyonu, yerel gazetelerle alakalı sorunları üst mercilere sürekli aktarmakta ve çözüm yolları ile ilgili tavsiyelerini sürekli olarak iletmektedir.

Önümüzdeki günlerde bu konulara ilişkin gelişmeler aktarmaktayız. Federasyon yönetimiz olarak, ilimiz ve ilçelerimizdeki gazetelerde halkımızın yerel gazetelere olan ilgisini arttırmak ve sürekli gündemde tutmak amacıyla ‘Bu Gazete Senin. Yerel Gazetene Sahip Çık’ konulu çalışma başlattık. Bu çalışmanın il ve ilçe gazetelerimizde mümkün olduğunca çok yayınlanmasının, okuyucuların ve halkımızın ilgi ve desteğini arttırma yönünde faydalı olacağını düşünüyoruz “dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here