bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

YELKENCİLERDEN YAPILAŞMAYA TEPKİ

dr mehmet aşık

MUĞLA’da Gökova’nın ilk koyu olan Kisebükü’nü ziyaret eden bazı tekne sahipleri, koydaki yapılaşmaya tepki göstermek amacıyla simetrik bir şekilde dizilerek kara ile denizi birbirine kavuşturan tam bir çember oluşturdu.

Bodrum’da geçen Salı günü başlayan The Bodrum Cup’a katılan yelkenciler, başta Gökova olmak üzere koylardaki yapılaşmaya dikkat çekmek için bir araya geldi. Kisebükü’nde yaşamının önemli bölümünü denize ve doğanın korunmasına adamış, dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro için de bir anma töreni yapıldı. Törene Bodrum Belediye Başkan Vekili Niyazi Atare, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon ve Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz katıldı. Yarım ay şeklindeki Kisebükü sahil kıyısının önünde toplanan tekneler, koyda simetrik bir şekilde dizilerek kara ile denizi birbirine kavuşturan tam bir çember oluşturdu. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle, doğayı korumanın ve insan ile doğa birlikteliğinin gücü vurgulandı.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, koyların yapılaşma tehlikesi altında olmasına tepki göstermek için biraraya geldiklerini belirterek, “Cennet gibi doğal güzellikleri ve cazibe merkezleriyle Bodrum, Türkiye’yi dünyaya tanıtan en özel yerlerden birisidir. Kisebükü koyu bu cennet koylardan ve Gökova’da mavi yolculuğun başladığı bir koydur. Çevreye, doğaya duyarlı olmak ve bu koyların betona yenik düşmemesi için her türlü etkinliği ve bilinçlendirmeyi yapmak durumundayız” dedi.

The Bodrum Cup yarışlarına yarın Bodrum -Yalıkavak etabı ile devam edilecek.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ