Yelken: BAYK Kış Trofesi

0

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünce (BAYK) düzenlenen BAYK Kış Trofesi’nin 4. ayak yarışları başladı.

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 4. ayak yarışlarına, 45 teknede farklı illerden yaklaşık 400 sporcu katıldı.

Yarışlar, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlendi. Tüm sınıfların 16 millik coğrafi rotada mücadele ettiği ilk gün programında, IRC-A sınıfındakiler şamandıra parkurda da 7 millik yarışta yelken açtı.

Organizasyon kapsamında düzenlenen ödül töreninde, 2-3 Mart’ta yapılan üçüncü etap yarışlarında dereceye girenlere kupaları verildi.

IRC-A 1 kategorisinde “Define” isimli teknenin ekibi birinci olurken, IRC-A 2’de “Orsa-Cheese Sailing”, IRC-A 3’te “Heni”, IRC-B 1’de “Heaven Can Wait 2”, IRC-B 2’de “Blues 1-Çorlu Sailing Team” ekipleri ilk sırayı aldı.

Destek sınıfında ise birinciliği “Deniz Cadıları Nora” isimli teknenin ekibi elde etti.

BAYK Kış Trofesi’nin 4. ayak yarışları yarın tamamlanacak.

Paylaş
Önceki İçerikGümüşlük’te de Mart’ın Sonu Bahar
Sonraki İçerikDoğa için Bodrum’da buluştular
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here