YARIMADANIN YÜZÜNÜ ORTAKENTE ÇEVİREN SAKLI BAHÇE, DRAMALI 

Hülya ELTEŞ
Bodrum’un Ortakent  Mahallesi’nde aile sıcaklığını hissedebileceğiniz bir mekan olması amacıyla yola çıkan Dramalı, bir gününüzü geçirmek için oldukça uygun bir ortam.
Atamanlar ailesi tarafından Ortakent’teki  Oyder Caddesi üzerinde yaklaşık 900 metrekarelik bir alanda açılan işletme, verdikleri hizmet ile Bodrumluların buluşup, hoş vakit geçirebileceği ve güzel müzik eşliğinde lezzetleri tadabileceği bir mekan olmayı hedefliyor. Yaklaşık 120 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede olan mekanda kahvaltıdan akşam eğlencesine kadar sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.
Aslında burası sadece restoran olarak algılanmıyor. Semtin lokali formatında içinde yemek, pasta, dondurma da yiyebiliyorsunuz. Filtre kahve dahil bütün sıcak içecekler bulunuyor. İçki olarak ağırlıklı şarap konsepti var. Yani bir kişi sabahtan itibaren buraya girdiğinde gün içindeki bütün ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Konseptin en ağırlıklı ve güzel kısmını caz müzik oluşturuyor ve her gün canlı müzik var.
ORTAKENT’TE HİZMET ÇITASI YÜKSELECEK
Uzun yılardır Bodrum’un Akyarlar Mahallesi’ne gelip gittiklerini belirten Atamanlar: “Bodrum sevdası yüzünden hizmet sektörüne böyle bir kazanım yapmak istedik, Bodrum’a her geldiğimizde İstanbul’a dönmemeyi düşünüyorduk ve bu yüzden burada ne yapabiliriz diye çok düşündük. İstanbul’da da hizmet sektörünün içinde olduğumuz için Bodrum’da bu sektörün farklı bir kolunda olalım istedik. Bodrum’da ve Ortakent’te çıtayı yükselterek hizmet kalitesini arttırmak amacıyla Dramalı’yı açtık” dediler.
BODRUM’DA BİR İLK, CAFE DE PARİS DRAMALI’DA
Dramalı’nın menüsü  dünya mutfağından seçmeler, ızgaralar ve steak etlerden oluşuyor. Menüde bulunan  en önemli detay ise, Cafe de Paris’in Türkiye’de, İstanbul’dan sonra Bodrum’da Dramalı’da sunuluyor olması.  Ayrıca sadece Dramalı’ya mahsus, gelenlerin muhakkak tatması gereken  ‘Dramalı Köfte’ ve ‘Kuyu Tandır’ var.
%100 BODRUM MENŞEİLİ BİR İŞLETME OLMAYI HEDEFLEDİK
Atamanlar:  “Semtin Lokali olarak girdik biz bu işe. Kişi sabah saat 10:00’dan akşam çıktığı ana yani gece yarısına kadar burada bulunduğu veya girdiği çıktığı her saatte ne istiyor hepsini burada bulabilir. Bunların en başında ve en önemlisi Dramalı-M.O.S birlikteliği var. Bodrum’daki en iyi pastayı yiyebileceğiniz nokta M.O.S Pastanesi ve biz burası ile işbirliği yaptık.  Cafe de Paris, Bitez Dondurma ve Davidoff ile anlaşmalar yaptık. Buraya gelen misafirlerimiz Bodrum’da yiyebileceği en kaliteli şeyleri burada bulabilir. Şarap ve biralarda da markalardan ziyade daha yöresel ürünlere yöneldik. Bodrum’a özgü Bodrum’u ön plana çıkaran, %100 Bodrum menşeili bir işletme olmayı hedefledik” dediler.
Büyüklerinin mübadele döneminde Selanik’in Drama ilçesinden İstanbul’a geldiğini ve özellikle ailelerinin kurulmasında büyük emeği olan Hacı Hasan’ın kızı yani anneanneleri Şahsene Hanım’ın onlarda çok emeği olduğundan köklerini ilelebet çocuklarına ve torunlarına hatırlatmak amacıyla Dramalı ismini koymayı uygun bulduklarını belirten Atamanlar, uzun yıllar İstanbul’da Dekorasyon ve Mimarlık üzerine hizmet veren Galeri Atamanlar şirketinin Bodrum kolu olan Dramalı Bodrum’da, 15 kişilik personeli ile 12 ay hizmet vermeyi hedeflediklerini söylediler.

leave a reply