Yalıkavak Spor Kulübü’nden kriz yaratan hocaya cevap

Yalıkavak Spor Kulübü, Hentbol gazetesinde yayımlanan kendileri için gerçeklerle bağlantılı olmadığı söylenen haberi basın açıklaması ile yalanladı.

Açıklamada Yalıkavak’ta her şey yolunda mesajı veren kulüp yöneticileri, 25 mart 2019 – tarihinde Tarik Girgin Internet ortamında yayım yapan Hentbol Haber gazetesinde yer alan Yalıkavak kulübü adına yapılmış habere verdiği cevapta şu ifadelerle durumu aktardı.

“Söylendiği gibi, Yalıkavak hentbola sevdalı, hentbolu seviyoruz, sadece hentbol değil Tüm sporlara olan, bu sevgi ve sevda bu kulüp var olduğu sürece devam edecektir.

Sezon başında yabancı transfer ve eski hocamız Gökhan Ceyhan ile yaşanan sorunlar her kulüpte ve her spor branşında yaşanabilecek sorunlardır. Fakat bu sorunların Yaşanmasında tamamen yönetimsel hatalardan olduğunu ve tek suçlunun yönetim Kurulu olduğunu düşünmek bizler için haksızlıktır. Biz yaptığımız transferleri hocamızın bilgisi dahilinde ve onun istekleri doğrultusunda yaptık. Çünkü yönetim kurulundaki hiç bir arkadaşımız hentbolu Profesyonel olarak yapan kişiler değiliz. Gerçekten amatör bir ruhla takıma ve kulübe Hizmet etmeye çalışıyoruz.

Maddi sorunlar yaşadığımız doğrudur. Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda sorun yaşamayan kulüp yok denecek kadar azdır. Kaldı ki, biz bir mahalle takımıyız. Şu Ana kadar elde ettiğimiz başarılar ve gelinen nokta bize destek olan başta Bodrum eski Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon ve yerel sponsorlar sayesinde gerçekleşmiştir.

Haber de Tarik Girgin’in söylediği gibi kulüp icralıktır. Kulübün hesabına icra Gönderen kişi, ne 3 ay oynadıktan sonra, maddi zorluklardan gönderdiğimiz yabancı oyuncularımız ne de dışarıdan bir alacaklıdır. Kulübe icra gönderen kişi görev yaptığı süre içinde tüm alacaklarını alan, kulübü sahiplenen, bizlere bu işi sevdiği için ve amatör bir ruhla yaptığını söyleyen, üstelik bu alacak, yaklaşık 6 -7 yil önce çalıştığı ve alamadığını söylediği geçmiş döneme ait alacak ve çalışmadığı aylara ait olan ve hakettiğini düşündüğü (01.01.2019 – 01.08.2019) tarihine ait maaş alacaklarını erken tahsil etmek isteyen eski hocamız Gökhan Ceyhan’dan başkası değildir.

Bu şekilde davranan bir kişi ile daha önce aldığımız görevden uzaklaştirma kararının, çok doğru bir yönetim kararı olduğu açık olarak ortadadır. Tüm bu olaylardan sonra Gökhan hocamiz, çok sevdiğini ve kizlari gibi gördüğünü söylediği uyuncular, hakettikleri maaşlarini almadan, çalişmadiği ve seneler önce çalişip alamadiği parasini icra yoluyla kuruşuna kadar tahsil etmiştir. Ayrica yapilan ve başarisiz olunan yabanci oyuncu transferleri de, yönetim tarafindan, hentbolu çok iyi bildiğini savunup, hiç bir eleştiri ve öneriyi dikkate almayan hocamizin isteği ile yapilmiştir. Ve en son dün, kulübü oyuncularin yönettiğine dair haber, bu tamamen yönetime karşi yapilan ve oyunculari hedef alan sporcularin şimdiki ve gelecekteki kariyerlerine zarar verebilecek, hiç bir satiri sporla bağdaşmayan rezil bir haberdir.

Kivanç hoca, yada başka bir hoca veya herhangi bir oyuncu ile istediğimiz zaman, İstediğimiz yerde kimseden izin almadan görüşme hakkımız da vardır. Herhangi bir anlaşma olmadan da hentbolu bilen, kulübümüz bünyesindeki, yada hentbol sporu içerisinde, düşüncelerine değer verdiğimiz kişiler, yada daha önce bu hoca ile görev yapmış oyuncuların bilgisini almak kadar doğal olan bir davranış yoktur.

Oyuncularin fikrini almak, ne onları yönetim üstüne çikarır, ne de kulübü onların yönettiğine dair bir durum oluşturur.

Haberde açıklandığı gibi, ne yönetim içinde bir sorun var, ne de 1 ay sonra seçim. Üstelik yeni seçilen belediye başkanını da bu olayların içine çekmek, kadar karaktersiz bir düşünce olamaz. Üstelik biz bu haber yazılmaya çalışırken, ya da kısa bir süre önce Belediye başkanını makamında ziyaret edip, tam destek sözünü aldık. Meyva veren ağaç her zaman taşlanmıştır ve taşlanmaya devam edecektir.

Yazılacak ve söylenecek daha çok konu var, ama biz yönetim kurulu olarak aldığımız Her kararın arkasındayız. Başarı için çalışmaya ve sorumluluk almaya devam edeceğiz. Tek isteğimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” sözündeki ahlaklı ve başarılı sporcuları yetiştirecek hoca ve teknik Kadrolarla çalışmaktır.

Yalikavakspor yönetim kurulu.”

 

leave a reply