bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

YALI MAHALLESİ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK ÇİLESİ

YALI MAHALLESİ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK ÇİLESİ
allkaria
Yalı Mahallesi Öğrencileri Okula Zamanında Gitmek İstiyor
Bodrum’un Yalı Mahallesinde ilköğretim’de okuyan öğrenciler, taşıma sisteminin  güzergahı değiştirildiği için, okullarına bir ders geç giriyorlar.
Çocuklarının 5 yıldır Alazeytin Taşıma Sistemiyle okullara taşındığını söyleyen Yalı Mahallesi velileri, “Mahallemizden toplu taşıma geçtiği için, artık bu sistemden yararlanamıyorlar. Bu yüzden çocuklarımızı kendi imkanlarımızla okula götürüyoruz. Ancak bazı veliler, çocuklarından da erken işe gittikleri için öğrenciler, okullarına ancak saat 09.00’a gidiyorlar. Böylece okulda 1 ders kaçırmış oluyorlar.” dediler.
Dolmuşların Bodrum’dan saat 08.00’de kalktığını söyleyen veliler, “Minibüsün buraya gelişi, çocukları alması, çiftlik’teki Mustafa Yazıcı Çiftlik ilköğretim okuluna götürmesi, onların bir saat gecikmesine neden oluyor. Şu anda imece usulü çocuklarımızı okula götürmeye çalışıyoruz, yada 1 saat geç kalıyorlar. Ancak kışın ne olacak, yağmurlu havalarda çocuklar okula nasıl gidecekler.” diye sordular.
“Şu anda Yalı’dan Mustafa Yazıcı Çiftlik ilköğretim okuluna, 7 öğrenci gidiyor. İşyerinden izili olan velilerin yardımıyla çocuklar okula gidiyor.” diyen öğrenci velileri, “Çocuklarımız kışın yağmur çamur altında okula motor arkasında gitmek zorunda kalacak. Biz öğrenci velileri olarak taşımalı sisteminin mahallemize de verilmesini istiyoruz. Veya toplu taşıma araçlarının Bodrum’dan saat 07.00 kaldırılmasını istiyoruz.” dediler.
REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ