bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Vernice Sanat Fuarı Türk Sanatçılarını kucaklayacak

Vernice Sanat Fuarı Türk Sanatçılarını kucaklayacak
REKLAM ALANI

Vernice Sanat Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 17’inci kez İtalya Forli’de 15-18 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu fuar İtalya’da sanatçıların bağımsız olarak katılabildiği tek fuar olması bakımından önemli etkinlikler arasında gösteriliyor. Sanatçıların, sanat ve kültür derneklerinin büyümesi ve gelişmesi için özel olarak tasarlanmış ve düzenlenen bir etkinlik.

Ferdan Yusufi ve Giorgio Bertozzi’nin yönettiği, NeoArtGallery Associazione Culturale tarafından 4’üncü kez gerçekleştirilecek olan EuroExpoArt ise fuarın içinde uluslararası sanatçılar için ayrılmış bir bölüm.

Türk sanatçılarının katılımına destek

Bu yıl 17’incisi gerçekleşecek olan fuarda, birçok Avrupa ve Asya ülkesinden farklı sanatçıların, özellikle de Türk sanatçıların katılımı için yol açılmakta ve destek verilmekte. Katılan sanatçılar EuroExpoArt bünyesinde düzenlenen yarışmaya da katılma şansına sahip.

Fuar’ın içinde gerçekleştirilen yarışma, fuara gelen sanatseverlerin SMS oylaması ile belirleniyor. Çeşitli ödüller arasında özellikle farklı boyutlarda sergileme alanı veya bir sanat dergisinde ilan ya da tanıtım yazısı ilgi çekmekte. Bu yıl da Fuar boyunca düzenlenecek çeşitli etkinlikler, yarışmalar, jürinin ve halk oylamasının sonucunda verilecek ödüller fuara heyecan katmaya devam edecek.

Türkiye’den birçok önemli sanatçının katılacağı fuarın yarışma jürisinde, Fuar Başkanı Gilberto Tedaldi, Art Direktör Ferdan Yusufi, Art&Art Dergisi Editörü Roberto Sparaci, Musa Güney, Claudio Orlandi, Serdal Kesgin ve sanat eleştirmenleri Maurizio Vitiello, Giuseppe Salerno bulunuyor.

15 Mart günü kapılarını ziyaretçilere açacak olan 2019 Vernice Sanat Fuarı, farklı uluslardan çok sayıda sanatçıyı ve binlerce eseri, 4 gün boyunca İtalyan sanatseverlerle buluşturacak.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ