bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

“Veliler Soruyor Projesi” protokolü imzalandı .

“Veliler Soruyor Projesi” protokolü imzalandı .
pisisoft

Yanındayım Derneği ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Veliler Soruyor Projesi” protokolü imzalandı. Öğretim yılı boyunca İlköğretim düzeyi öğrenci velilerine “Cinsel Suçlardan Korunma ve Koruma Eğitimi” , ortaöğretim düzeyi öğrenci velilerine ise hem “Cinsel Suçlardan Korunma ve Koruma Eğitimi” hem de “Ergenlik Döneminde Zararlı Alışkanlıklara Yönelimi Önleme Eğitimi” düzenlenecek.
İmzalanan protokol ile ilgili olarak konuşan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz : “ Çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenliğini sağlamak, anne babaların bilinçlenmesinden geçiyor. Bu yüzden velilerimz için yıl boyunca düzenlenecek bu eğitimleri çok önemsiyoruz. Okul yönetimlerinin de gerekli hassasiyeti göstereceklerine eminiz.” Dedi.
Toplantıda, eğitimlerin önemine vurgu yapan Yanındayım Derneği Kurucusu Buse Tekgül Gumüş sözlerine şöyle devam etti :” Yaptığımız çalışmalarda ve birebir görüşmelerde daha iyi anladık ki, aslında mücadelesini verdiğimiz sorunların çoğunun kaynağında ailelerin bilinçsizliği var, doğru sanılan yanlışlar var. Anne babaların, çocuklarının iyilikleri ve güvenli bir toplumda büyümeleri için bu tür eğitimlere mutlaka katılmaları gerekiyor.”dedi.
Eğitim takvimi Yanındayım Derneği’nin internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında duyurulacak. Uzman bir kadro ile verilecek eğitimlerin Ocak ayı itibariyle başlamasını planlanıyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ