Vatandaştan su baskınlarına isyan

 

Milas’ta son dönemlerde yağan yağmurlarda evinin ve iş yerlerini su basan birçok vatandaş isyan etti. Sosyal medyadan tepkilerini dile getirmek için su baskını yaşanılan bölgelerin fotoğraflarını ve videolarını paylaşan vatandaşlar muhatap olacak yetkili bulamamaktan dolayı tepki gösterdi.

Hacıapti Mahallesi 30 Ağustos Bulvarı Zambak Sokak Yalçınkaya Sitesi H Blok adresinde ikamet eden İlçe genelinde yaşanılan su baskınlarından birinin mağduru olan Mehmet Türkgücü, muhatap olacak kimseyi bulamadıklarını ifade etti.

Apartmanlarının önündeki su giderinin tıkalı olduğunu ifade eden Türkgücü; “Apartmanımıza
ayağımızda çizme olmadan girip çıkamıyoruz. Yaşadığımız mağduriyetimiz her geçen gün devam ediyor. Milas Belediyesi ile Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni aradığımızda bizim yetki alanımızda değil diyorlar. Kime gideceğimizi ve kiminle muhatap olacağımızı bilemedik. Sorunumuza kimse çözüm bulmuyor. Artık yeter. Yetkililer seçimden seçime bizim halimizi sormak yerine bir yıldan bu yana yaşadığımız bu soruna çözüm bulsunlar. Artık bıktık. Su seviyesi biraz daha yükselirse apartmanımızın zemin katındaki depoların tamamı sular altında kalacak. Mağduriyetimiz en üst seviyeye çıktıktan sonra mı bize yardımcı olacaklar” diyerek tepki gösterdi.

leave a reply