bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Valilikte vatandaşa ” açık kapı “

Valilikte vatandaşa ” açık kapı “
allkaria

  

İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğinde  “Açık Kapı Projesi” hayata geçirildi. Bu proje ile Vatandaşların kamu hizmetine kolay erişimlerinin sağlanması, başvurularının en hızlı şekilde sonuçlanması ve sunulan kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin arttırılması amacıyla yeni bir kamu hizmeti anlayışı getirildi.

Vatandaşlarla birebir, güler yüzlü ve sıcak bir şekilde iletişim kurma, sorunların dinlenerek çözüme ilişkin yol gösterme, bürokrasi ve kırtasiyeciliği en aza indirme ve vatandaş taleplerinin elektronik ortamda alınarak en kısa sürede sonuçlandırılması amacıyla 15 Şubat 2018 tarihinden itibaren Muğla Valiliği’nde hayata geçirilen Açık Kapı Bürosu Valilik binası girişinde hizmet veriyor.

Yüzyüze veya online başvurulara açık

Vatandaşlarımız Açık Kapı Bürosuna bizzat gelerek başvuruda bulunabileceği gibi www.acikkapi.gov.tr adresinden ya da mobil uygulama üzerinden de başvuruda bulunabilmektedir.  Ayrıca açık kapı personelince, valiliğimize başvuruda bulunan şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı, hasta vatandaşlara mihmandarlık hizmeti de verilmekte.

17 konu başlığında 322 başvuru türü

72 kamu kurumuyla irtibat halinde olan Açık Kapı bürosuna vatandaşlarımız 17 konu başlığında 322 başvuru türünde başvuruda bulunabilmekte ve başvurular 7 iş günü içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır. Olumlu ya da olumsuz 7 günlük cevaplanma süresini geçen başvurular konularına, birimlerine, sorun alanlarına göre ilgili birimlere gönderilmekte ve başvuru sahipleri sürecin her aşamasını kendilerine verilen başvuru numarasıyla internet üzerinden ve mobil telefonlarından takip edebilmekte.

15 Şubat tarihinden bu yana 466 başvuru

Proje kapsamında 15 Şubat 2018 tarihinden bugüne kadar Valiliğimiz Açık Kapı bürosu tarafından 466 başvuru alınmış ve başvurulardan 331’i olumlu şekilde sonuçlandırılmıştır. Hukuki veya fiili imkânsızlıklardan dolayı olumlu ya da olumsuz cevap verilemeyen bazı başvuru sahiplerine farklı çözüm alternatifleri sunulmuştur.

Diğer yandan her hafta perşembe günü Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında gerçekleştirilen ‘Halk Günleri’nde, vatandaşlarımız sorunlarını, taleplerini ve temennilerini bire bir Vali Esengül Civelek’e aktarma imkânı bulmaktadır.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ