bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Urfalı ve Adanalıları geçti..!

REKLAM ALANI

Aci Sosis Yeme Yarışmasında Bodrumlu Genç Kazandı

 

Bitez Yalı’daki Sosisos Sosis restaurantında yapılan “Acı Sosis” yeme yarışmasını Urfalı ve Adanalıları geride bırakan Bodrumlu güvenlik görevlisi genç Süleyman Top Kazandı.

Sosis yemeye gelen müşterilerinin çoğunun acılı sosis sevdiğini söyleyen genç işletmeci Nirvana Bali, “Bizde acı yeme yarışması düzenleyelim dedik. Sezon sonunda yarışmak isteyenleri, iddialı olanları yarışmaya davet ettik. Yarılmaya değişik yaşlarda 3’ü bayan 8 kişi katıldı.” dedi.
Geçtiğimiz pazar günü Sosisos Sosis restaurantında yapılan yarışmaya katılanlar hepsinin sağlıkçılar tarafından tansiyonları ölçüldü. Daha sonra da küçük tabaklarda tatlı ikram edildi. Daha sonra da acı biber yemeyle yarış başladı. Daha sonra da özel acılı çorba içen yarışmacılar, acı soslu sosisleri yemeye başladılar. Acı soslu sosislerden yiyemeyen 2 yarışmacı, ayran içerek yarıştan çekildi. Acı derecesi daha yüksek olan soslu sosisten yiyemeyen 3 kişi daha yarıştan çekilirken, yarışta iddialı olan İstanbullu Lale Ülgen’in tansiyonu 20’ye çıkınca iddiasından vazgeçti.
En sonunda ikram edilen “2500 scoville skalası” olan soslu sosisten bir yudum alan evli, 2 çocuk babası inşaat müteahhiti Cem Topkan yarıştan çekilince, birinciliği; evli, bir çocuk babası güvenlik görevlisi Süleyman Top’a kaptırdı.
Yarış sonunda Lale Ülgen üçüncü, Cem Topkan ikinci, Süleyman Top birinci oldu. Yarışmada dereceye girenlere sosis ve sos çeşitleri ikram edildi.
Sosisos Sosis Restaurantının işletmecisi Nirvana Bali, “Bu yarışmayı geleneksel hale getirmek istiyoruz. Her yıl sezon sonunda acı sosis yeme yarışması düzenleyeceğiz” dedi.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ