bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Üretimde kalite, kaliteli üründe destek artsın

pisisoft

MİTSO Yönetimi, MİZO’yu ziyaret etti. Her iki oda yöneticileri üreticilerin kaliteli ürün
üretmesi gerektiğini vurgularken, buna karşılık da ürüne verilen fiyat ve desteğin arttırılmasını istedi.
Milas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, bir süre önce yeniden oda başkanı seçilen Milas
Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı’yı ziyaret ederek kutladılar. MİTSO Yönetim kurulu Başkanı Reşit Özer, Başkan Yardımcıları Mehmet Yiğit ve Hasan Tiryakioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Soner Çamlıbelen ve Ömer Eliş; MİZO Yönetim Kurulu Başkanı Atıcıya yeni görev döneminde başarılar dilediler.

Ziyaret sırasında her iki oda yöneticileri tarımsal üretimde mutlaka ürün kalitesinin artırılması gerektiğini vurgularken kaliteli ürünün gerek fiyat, gerek prim desteği olarak desteklenmesini istediler.

Tarımsal üretimde girdilerin sürekli arttığına değinen MİZO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Atıcı “Üreticilerimiz tarımsal üretimde ilaçlamaya ve gübrelemeye önem vermeli. Kaliteli ürün üretirsek bunun getirisi de daha iyi olacak. Ancak üreticimiz maliyetlerin yüksekliği nedeniyle ne ilaçlama yapabiliyor, ne de gübreleme… Bu nedenle ürün kalitesi istediğimiz seviyede gerçekleşmiyor. Biz önce ürün kalitesini artırmalıyız. Kaliteli ürün üretirsek, bunun getirisi de daha iyi olacaktır”dedi.

MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer de yıllardan beri zeytinyağında kaliteli üretimi
teşvik etmek amacıyla düşük asitli zeytinyağına daha yüksek, yüksek asitli zeytinyağına daha az prim verilerek kaliteli üretimin teşvik edilmesini istediklerini belirterek “Eğer ihracata yöneleceksek, üreticimizin ürününü ihracatla daha iyi değerlendireceksek, mutlaka kaliteli ürün üretmemiz gerekiyor. Ürettiğimiz ürünün kalitesini yükseltmek için ürüne verilen primlerin arttırılması gerekiyor. Tarımsal üretimin fiyat politikalarıyla desteklenmesi gerekiyor. Eğer üreticimize gereken fiyat ve prim desteği sağlanamaz ise üreticilerimiz üretimden uzaklaşacaktır” diye konuştu.

Ziyaret sırasında her iki oda yöneticileri de Milas’a modern bir fuar alanı kazandırılması ve karayolu kenarlarına yerel ürünlerin pazarlanmasına yönelik hijyenik koşullarda uygun yerler yapılması konusundaki görüşlerini ifade etti

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ