bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

ÜNLÜ MİMAR BİTEZ’DEKİ YALI PROJESİYLE DAVALIK OLDU

pisisoft

Ünlü mimar Levent Penso, Rolls Royce’dan ilham alarak tasarımına imza attığı Bodrum Bitez’deki yalı projesinin sahipleri ile davalık oldu. Penso, ödenmediğini iddia ettiği bakiye alacağı için şirkete icra takibi başlattı. Şirket avukatı ise “Borcumuz yok” diyerek takibe itiraz etti. Penso bu kez, itirazın iptali ve icra takibinin devamı için ticaret mahkemesinde dava açtı.
BODRUM’DA bir dizi gayrimenkul projesi geliştiren FB Gayrimenkul Yatırımları Sanayi Ve Tic. Limited Şirketi, ultra lüks olarak nitelenen Bitez Yalıları projesi için Mimar Levent Penso (65) ile anlaştı.
Taraflar, yürüttükleri görüşmeler sonrası 12 Ocak 2017’de mimari tasarım sözleşmesini imzaladı. Sözleşmede, tarafların karşılıklı hak ve yükümlülükleri tek tek belirlendi. Sözleşmede Penso’nun, yapacağı işlere karşılık 150 bin dolar artı KDV alacağı belirtildi. Yine sözleşmeye göre söz konusu tutarın üç dilim halinde ödenmesi kararlaştırıldı. 60’ar bin dolarlık ilk iki dilimin yanı sıra son aşamada 30 bin dolar artı KDV ödenmesi hükmü sözleşmede yer aldı.
‘SON DİLİM ÖDENMEDİ’ İDDİASI
Ancak iddiaya göre, FB Gayrimenkul, işlerin tamamlanmasına karşın, Penso’ya ödenmesi gereken 30 bin doları ödemedi. İddiaya göre Penso geçen 15 Mayıs’ta, söz konusu ödemenin yapılması için şirket yetkilisi ile görüştü; biraz beklemesi gerektiği söylendi.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ