ÜNLÜ İSİMLER EN BÜYÜK BALIĞI YAKALAMAK İÇİN YARIŞACAK

Sportif balıkçılığın Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden MOST Bodrum Turnuvası (Mediterranean Offshore Sportfishing Tournament – Akdeniz Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası), 9-12 Ağustos tarihlerinde Yalıkavak Marina’da gerçekleşiyor. Bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan turnuva yine birbirinden renkli ve eğlenceli anlara sahne olacak.
Çeşitli firmaların sponsorluğunda gerçekleşecek olan MOST Bodrum Turnuvası’na bu yıl 50 sportif balıkçı teknesi ve 450 yarışmacı katılacak. Denizlerin en tutkulu, çevreci ve heyecanlı yeni trendlerinden olan sportif balıkçılık yarışmasına Turgut Konukoğlu, Gökhan Çarmıklı, Erkut Soyak, Sinan Kosif, Berent Akdemir, Burhan Çavuşoğlu, Murat Aslan, Mekin Gözen, Necmettin Yay, Erim Bener, Can Özer, Dr. Serdar Günseren ve  Sinan KURAN gibi iş dünyasından önde gelen isimlerin yanı sıra birçok doğa ve denizsever de katılarak bu heyecana ortak olacak. Turnuva merkezi Amerika’da bulunan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunun 77. yılını kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenleniyor.
2017 Tunuvası’nda tutulan 116 kiloluk Orkinos ile “Türkiye Turnuvalar Rekoru” kırılan MOST Bodrum, 2018 yılında Yalıkavak Marina ev sahipliğinde festival havasında ve heyecan dolu bir mücadeleye sahne olacak. 4 gün sürecek olan turnuvada, katılıma uygun donanımdaki tekneler, kılıç ve ton balığının yanı sıra bölgede bolca av veren diğer balık türlerini avlayacak, yakaladıkları balıkların boyları ve ağırlığına göre puan kazanacaklar. Balıkların denize sağlıklı olarak geri bırakılması ise yarışmacılara kazandırdıkları yüksek puanlarla büyük ödüle daha çok yaklaştıracak. Offshore Big Game (Açık Deniz büyük balık avı) kategorisinde düzenlenen MOST Bodrum Turnuvası,  tüm bu özellikleri ve yurt dışından katılan birbirinden önemli konukları ile sportif balıkçılığın Türkiye’deki tüm balıkseverlerin heyecanla takip ettiği bir yarışma haline gelecek.

leave a reply