Umut vakfı kurucusunu kaybetti

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman'ın ablası ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nazire Dedeman Çağatay vefat etti.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman’ın ablası ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nazire Dedeman Çağatay vefat etti.

Umut Vakfı Kurucusu ve iş kadını Nazire Dedeman Çağatay 70 yaşındaydı. Bireysel silahsızlanma konusunda yaptığı çalışmalarla da tanınınan Nazire Dedeman Çağatay dün geçirdiği açık kalp ameliyatı sonrası yaşanan komplikasyon sonucu tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Nazire Dedeman Çağatay’ın cenazesinin bugün Tarabya Ferahevler Dedeman Camii’nde kılınacak öğlen namazından sonra Perşembe günü ikindi namazını müteakip Ankara Cebeci Asri mezarlığı aile kabristanında toprağa verilecek.

Nazire Dedeman Çağatay Kimdir?

Kayserili bir ailenin ortanca ve tek kız çocuğu olarak 1949 yılında Ankara’da dünyaya geldi.  TED Ankara Koleji’nden mezun olan Nazire Dedeman Çağatay, Babası Mehmet Kemal Dedeman’ın kurduğu Dedeman Holding topluluğunun yönetiminde çeşitli görevler üstlendi. 2014 yılına kadar Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürüttü. 2014 yılında bu görevinden ayrılarak 3DE3 Gayrimenkul Turizm ve Yönetim A.Ş.’yi kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürdü.

28 Eylül 1993 yılında elim bir olay sonrası oğlu Umut’u kaybetmesinden sonra büyük bir acı yaşayan Nazire Dedeman Çağatay, oğlunun anısını yaşatmak ve başkalarının da “bireysel silahlarla işlenen” acıları yaşamaması için Umut Onurlu Önderler Yetiştirme Vakfı’nı (UMUT) kurdu.

 

leave a reply