Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

Uçurtmalar engelliler için uçuruldu

  • 12 Mayıs 2019
Uçurtmalar engelliler için uçuruldu
bodrumolay

Bodrum’da “Engelleri gökyüzünde kaldıralım” sloganı ile düzenlenen 14. Bodrum Uçurtma Festivali, renkli görüntülere sahne oldu

 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, engelliler yararına “14. Bodrum Uçurtma Festivali” düzenlendi. Özel bir organizasyon firması tarafından tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan Tepesi’nde gerçekleştirilen festivale, ilgi yoğun oldu. “Engelleri gökyüzünde kaldıralım” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, engelliler yararına “14. Bodrum Uçurtma Festivali” düzenlendi. Festival kapsamında yılın annesi, engelli oğlu bulunan Edibe Bilmez (sağda) seçildi. Sahneye 13 yaşındaki engelli oğlu Canpolat Bilmez (solda) ile çıkan Edibe Bilmez, duygulu anlar yaşadı. Bilmez’e çamaşır makinesi hediye edildi. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, engelliler yararına “14. Bodrum Uçurtma Festivali” düzenlendi. Festival kapsamında yılın annesi, engelli oğlu bulunan Edibe Bilmez (sağ 3) seçildi. Sahneye 13 yaşındaki engelli oğlu Canpolat Bilmez ile çıkan Edibe Bilmez, duygulu anlar yaşadı. Anne Bilmez’in gözyaşlarını oğlu silmeye çalıştı. ( Osman URAS – Anadolu Ajansı )

Bodrum’da, engelliler yararına “14. Bodrum Uçurtma Festivali” düzenlendi.

Özel bir organizasyon firması tarafından tarihi yel değirmenlerinin bulunduğu Haremtan Tepesi’nde gerçekleştirilen festivale, ilgi yoğun oldu.

“Engelleri gökyüzünde kaldıralım” sloganı ile gerçekleştirilen etkinlikte, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu yararına uçurtma satışı yapıldı. Yerli ve yabancı dans grupları gösteri sundu ve yöresel yiyecek ikramları yapıldı.

Keyifli anların yaşandığı organizasyonda, ebeveynler çocukları ile uçurtma uçurdu.

Festival kapsamında yılın annesi, engelli oğlu bulunan Edibe Bilmez seçildi. Sahneye 13 yaşındaki engelli oğlu Canpolat Bilmez ile çıkan Edibe Bilmez, duygulu anlar yaşadı. Bilmez’e çamaşır makinesi hediye edildi.

Ayrıca en yükseğe uçurtma uçuran Mehmet Ali Aktür’e bisiklet, etkinliğe katkıda bulunanlara da çeşitli hediyeler verildi. Etkinlikte yaş pasta kesildi.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, yaptığı konuşmada, bu tür etkinliklerin sosyal hayata renk kattığını söyledi.

Bu haftanın özel bir hafta olduğunu dile getiren Yılmaz, “Mübarek ramazan ayının ilk haftasını idrak ediyoruz. Cuma günü Engelliler Haftası başladı. Uçurtma festivalimizin olduğu bu güzel gün Anneler Günü.” dedi.

Yılmaz, Anneler Günü’nü de kutladı.

Organizasyonu gerçekleştiren Miyase Hakalan Karlıova da engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak istediklerini belirterek, katılanlara teşekkür etti.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ