‘’UÇLAR’’ OYUNUNA İLK GALA YAPILDI

0
50

Bodrum Denema Sahnesi William Mastrosimone’nin yazdığı, Arif Akkaya’nın yapımcılığını ve yönetmenliği üstlendiği ve Bitez Masal Mekan’da  ‘Uçlar’ adlı oyununa ilk gala geçtiğimiz hafta sonu yapıldı.  
Klasik tiyatro sahnesinden vazgeçerek oyunu olayın geçtiği evin içine yani gerçek mekânına taşıyarak ve 35 seyirci ile oynayan oyuncular, Mastrosimone’nin yazdığı oyun çağlar boyunca süregelen sınıf ayrımı, toplum baskısı, adalet sistemi ve ataerkil düzende kadının konumu gibi evrensel sorunları çarpıcı bir biçimde ele alıyorlar. 
Uçlar oyunu, farklı sınıflardan bir araya gelmiş dört kişinin bir evde var olma, hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Arif Akkaya BDS öğrencilerinin tam kadro katıldığı Gala’ya
eleştirmen Seçkin Selvi Bodrum da yaşayan oyunculardan Sezai Altekin, Kaan Çakır da eşlik etti.
Oyun Pazartesi günleri saat 21.30’da Bitez Masal Mekan’da. Ancak oyunu izlemek isteyen kişi sayısı 35 ile sınırlı olduğundan rezervasyon yaptırılması gerekiyor.
Nejat İşler ve Arif Akkaya önderliğinde 2016 Şubat ayından kurulan BDS (Bodrum Deneme Sahnesi), tiyatro öğrecilerinden oluşan kadrosunu profesyonel bir ekiple birleştiriyor. Yıl içinde de yaptıkları atölyeler ile adından söz ettiren BDS, tiyatroseverleri ‘’UÇLAR’’a bekliyor.
Uçlar oyunu 4 aralık ve 18 aralıkta saat 20.30 da izlenebilir

Paylaş
Önceki İçerik“Yeni Yıl Tadında BAZAAR” Aveneu AVM’de
Sonraki İçerikMozole Projesi’nde ‘arkeo park’ adımı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here