Üç Dahi Pazar günü Bodrum’da

İstanbul Kadıköy’deki yerleşik sahnesinde sergilenen yıllardır ödüle doymayan Tiyatro Ak’la Kara’nın son komedi oyunu ‘Üç Dahi’ bu hafta sonu Bodrum’lu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Tüm sezon boyunca ayakta alkışlanan ve Kerem Kobanbay’ın yazdığı beşinci vodvil olan oyunda Kobanbay, aynı zamanda eşi Aslı Kobanbay’la birlikte rol alıyor. Bir rehabilitasyon merkezinde kapalı tutulan şizofren bir müzisyen, obsesif kompulsif bir bilim adamı ve otizm spektrum rahatsızlığı olan bir medyumun hikayesini anlatan ‘Üç Dahi’nin yönetmenliğini Murat Sarı yapıyor. Kadrosunda Levent Ünsal, Aydoğan Temel, Kerem Kobanbay, Buket Dereoğlu, Bedia Ener, Aslı Kobanbay ve Taylan Atlıhan gibi değerli oyuncuları barındıran zeka işi bu komedi oyununu izlemeye gelenler oyunu takip etmeye çalışırken, gülmekten yorulacak.
Oyunun yazarı Olan ve yaklaşık bir yıldır Bodrumda yaşayan Kerem Kobanbay, “Bir yıl önce ailemle birlikte kaos kenti İstanbul’u terk edip Bodrum’a, yani cennete taşındık. Bir sezon boyunca bu oyundaki görevimiz nedeniyle İstanbul’a gidip geldik. Ve Bodrum’a döndüğümüz anda tekrar nefes almaya başladığımızı hissettik. Sezonun sondan ikinci oyununu burada oynayacağımız için çok mutluyuz. İlk kez yaşadığımız kente turne yapıyoruz” dedi.
Pazar günü 20.30’da Herodot Kültür Merkezin’de sahnelenecek olan oyunun biletlerini Artçı Sanat (Avenue AVM), İmge Kitapevi (Oasis AVM) ve Biletix’ten temin edebilirsiniz.
-Hülya ELTEŞ

leave a reply