TYF Atatürk Kupası Yarışlarında heyecan dorukta

0
47

Bodrum’da düzenlenen Atatürk Kupası Yelken Yarışları’nda ikinci gün mücadelesi tamamlandı.
Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından, Yalıkavak Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde Bodrum Belediyesinin desteğiyle düzenlenen yarışlar, çekişmeye sahne oluyor.
Yalıkavak açıklarında, ikisi yabancı 53 kulüpten 527 sporcunun katıldığı yarışlarda yelkenciler, dalgalarla da mücadele etti. Zaman zaman rüzgarın hızının artması yarışçılara zor anlar yaşattı.
Optimist ve laser sınıfında düzenlenen yarışlarda, özellikle başlangıç hattında yelkenlilerin birbirine yakın ilerlemesi renkli görüntüler oluşturdu. Yarışları kıyıdan izleyenler de oldu.
İkinci gün sonunda optimist genel sıralamada A.R.M Urla Yelken Kulübü’nden Mustafacan Öztuncel, optimist junior kategorisinde ise Galatasaray Yelken Şubesi’nden Ali Poyraz Özdemir ilk sırada yer aldı.
Laser 4.7’de Karşıyaka Yelken Şubesi sporcusu Derin Baytur, laser standartta Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nden Berkay Abay ve laser radialde ise Galatasaray Yelken Şubesi’nden Ecem Güzel ilk sıraya yerleşti.
Yarışlar 24 Kasım Cumartesi günü sona erecek.

Paylaş
Önceki İçerikMehmet Kocadon değişim rüzgarını bu kez Yatağan’da estirdi
Sonraki İçerikUyuşturucu operasyonunda perdeci tutuklandı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here