Tuzla Sulak Alanı flamingo akınına uğradı

Milas-Bodrum kara yolundaki Tuzla Sulak Alanı, flamingo ve farklı türlerden kuşlara ev sahipliği yapıyor 

0
37
Tuzla Sulak alanı göçmen kuşların uğrak yeri . Her yıl gelen flamingo ve farklı kuş türleri görsel şölen oluşturuyor.
Tuzla’ya  gelen flamingo ve farklı kuş türleri görsel şölen oluşturuyor. Türkiye’de, göçmen kuşlar için önemli sulak alanlardan biri Milas’taki Tuzla Sulak Alanı.

Milas-Bodrum kara yolu kenarındaki Tuzla Sulak Alanı, her yıl farklı türlerde göçmen kuşların akınına uğruyor.

Türkiye’de göçmen kuşlar için önemli sulak alanlardan biri olan bölgeye, bu yıl da gelen kuşlar arasında çok sayıda flamingo, balıkçıl ve yabani ördek yer alıyor.

Bölgeyi ziyaret edenler ve fotoğraf meraklıları Bodrum yol güzergahında bulunan ve geniş bir alanı kapsayan sulak alandaki kuşları ve akın halinde gelen Flamingo sürülerini görüntüleme fırsatı buluyor.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikKefi Kermes coşkusu bitmeden yetişin
Sonraki İçerikFethiye’de 25 parça paketlenmiş eroin ele geçirildi
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here