bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Türkiye’nin farklılığını yansıtacak gönüllü fotoğraf desteği isteniyor

Türkiye’nin farklılığını yansıtacak gönüllü fotoğraf desteği isteniyor
allkaria

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından kişi ve kurumlara çağrıda bulunuldu.

Milas  Ticaret ve Sanayi Odasından alınan bilgiye göre; Elinde, Türkiye’yi farklı bakış açılarıyla tanıtan fotoğraflar bulunan kişi ve kurumlardan Türkiye’nin turizm pazarında rakiplerinden farklılığını yansıtacak gönüllü fotoğraf desteği istendi. 

Türkiye’nin turizm pazarında tanıtımı için Bakanlığın fotoğraf arşivleri kaynak olarak kullanılmakla. Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından yapılan çağrıda Sosyal medya üzerinden kullanılan görsel içeriklerin çok hızla tüketildiğine değinildi. Güncel ve etkili kaynaklardan beslenen yeni görsel içeriklere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Elinde Türkiye’nin tanıtımında kullanılmak üzere, farklı bakış açılarıyla fotoğraf üreten kişi ve kurumların bu tür görüntüleri Bakanlığa ileterek gönüllü katkıda bulunmaları istendi.

Çağrıda, Türkiye’nin uluslararası turizm pazarında güçlendirilmesi ve rakiplerinden farklılaştırılarak ön plana çıkarılması için sürdürülecek imaj ve tanıtım çalışmalarının odağında fotoğrafın yer aldığı ifade edildi.

Bu kapsamda kullanılacak fotoğraf konularının kara ve hava çekimleriyle kıyılar, koylar, plajlar, tarihi alanlar, anıtlar ve müzeler başta olmak üzere; Kültürel varlıklar, flora ve fauna görüntüleri, yayla, golf, su sporları, termal, kongre, Türk mutfağı gibi konuları içerebileceği  belirtiliyor.

Gönderilecek fotoğrafların dijital baskıya uygun çözünürlükte, 12 sıkıştırma kapitesinde, kısa kenarın en az 1920 piksel olması belirtilen hususlar arasında yer alıyor.

Belirtilen niteliğe uygun, yüksek çözünürlüklü fotoğraf verebilecek kulüp, dernek, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, fotoğraf üreten, arşivleyen valilik, üniversite, belediye ve diğer kurum ve kuruluşların fotoğrafların Bakanlık tarafından Türkiye’nin tanıtımı için kullanılmasına için gönüllü olarak verildiğine ilişkin izin belgesini doldurarak fotoğraflarını, Turizm Danışma Bürosu kanalıyla Bakanlığa iletmeleri talep ediliyor.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ