Türkiye sevdalısı Alman Fethiye’de toprağa verildi

Türkiye sevdalısı emekli Alman hemşirenin cenazesi, vasiyeti üzerine Muğla'nın Fethiye ilçesinde defnedildi.

0
Türkiye sevdalısı Even’in cenazesi Çiftlik Mahalle Mezarlığı’nın yerleşik yabancılara ayrılan kısmında toprağa verildi. Cenaze törenine Even’in eşi Christian, oğlu Armin ile ilçede yaşayan yabancılar ve komşuları katıldı.(Anadolu Ajansı )

Antalya’da bağışlanan organlarıyla üç hastaya umut olan Türkiye sevdalısı emekli Alman hemşirenin cenazesi, vasiyeti üzerine Muğla‘nın Fethiye ilçesinde defnedildi.  Hartmut Franz Even’in cenazesi ilçeye getirildi. Even’in cenazesi Çiftlik Mahalle Mezarlığı’nın yerleşik yabancılara ayrılan kısmında toprağa verildi.  Cenaze törenine Even’in eşi Christian, oğlu Armin ile ilçede yaşayan yabancılar ve komşuları katıldı.

Türklerin gönlünü kazanan Türkiye Sevdalısı

Cenaze törenine Nevşehir’den katılan Cengiz Yılmaz, Even ailesini 1987’den beri tanıdığını söyledi.

Even’in Türkiye’yi çok sevdiği için Fethiye’ye yerleştiğini anlatan Yılmaz, “Kendisi öldüğünde Fethiye’ye defnedilmeyi vasiyet etmişti. Türkiye’yi ve Türk insanını çok seviyorlar. Herkese yardım ederdi. Dört dörtlük bir insandı. Hep Müslümanların arkasından söylediğimiz gibi Allah hakkında hayırlısını versin.” dedi.

Fethiye’de yaşayan Hartmut Franz Even, dün sabah saatlerinde fenalaşarak önce ilçedeki bir hastaneye oradan da Antalya’ya sevk edilmişti.

Tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Even’in karaciğeri ve iki böbreği, hastalara nakledilmek üzere başka bir hastaneye gönderilmişti.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikİhracatın Yıldızları Ödüllerini aldı
Sonraki İçerikAk Parti Muğla İl Başkanı Mete Ateş Püskürdü
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here