Türkiye Karakışı, Bodrum Yazı Yaşadı

0

Türkiye’nin birçok bölgesinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken, Muğla’nın Bodrum ilçesinde sıcak havayı gören vatandaşlar denize girip güneşlendi.
Ülke genelinde Mart ayının ilk günü soğuk hava yeniden yüzünü gösterdi. Meteoroloji bir çok bölgede kar yağışı ile ilgili uyarılar yaparken Bodrum’da ise sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar denize girip güneşlendi. Türkiye’nin Doğusunda kar yağışı etkili olurken Bodrum’da ise yazdan kalma günler yaşandı. Sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte sahil kenarlarına akın etti. Kafeteryaları dolduran az sayıda turist ve Bodrumlular güneşin tadını doyasıya çıkardı. Ülke genelinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken Bodrum’da denize girilmesi ise Türkiye’de 4 mevsimin bir anda yaşandığını gösterdi. Güneydoğu ve Doğuanadolu da hava sıcaklığı eksi 10 dereceye kadar düşerken Ege kıyılarında ise hava sıcaklığı güneşin altında 25 dereceye kadar ulaştı.
Bodrum’da yazdan kalma bir gün yaşandığını belirten vatandaşlar, “Sıcak havayı fırsat bilip sahil kenarına geldik. Hava çok güzel, biz de tadını çıkarıyoruz. Yaz sıcağı var, sahil de sesiz, turist yok. Denize girip güneşleniyoruz” dedi.

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre ise Bodrum’da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üstünde olacağı öğrenildi.

Paylaş
Önceki İçerik‘BATIYORUZ’ Diye Yardım İsteyen Tekne Battı mı?
Sonraki İçerikBODRUM’DA AKP-MHP İTTİFAKI…
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here