bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Türkbükü esnafı, kaldırım çalışmasından dolayı tepkili

Türkbükü esnafı, kaldırım çalışmasından dolayı tepkili
REKLAM ALANI

Bodrum Belediyesi tarafından Türkbükü Mahallesinde salı sabahı başlayan kaldırım taşlarının yenilenme çalışmasına bölgedeki esnaf tarafından büyük tepki geldi.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yarımadanın bazı bölgelerinde yapılan kaldırım taşlarının yenilenmesi çalışmalarına Türkbükü esnafı tepki gösterdi. Türkbükü sahilinde çalışmaya başlayan ekipler, esnafın tepkisi ile karşılaştı. Sahil esnafı, çalışmaların neden ölü sezonda değil de sezon başında yapıldığını merak ettiklerini söyledi.
Türkbükü sahilinde 25 yıldır işletmeci olan İpek Özdoğu, 19 Mayıs’ta sezonun başlayacağını belirterek, “Biz buradaki esnaflar olarak zaten aylardır bugünleri bekliyoruz ki sezon açılsın da temiz, pak iş yapalım. Birdenbire hiçbirimize haber vermeden, neler olacağı konusunda bize hesap vermek lütfunda bile bulunmadan, geldiler kaldırımları sökmeye başladılar. Sadece ben değil bütün işletme sahipleri burada mağdur durumda. Bu dükkanların önüne tahta iskeleler mi koyacağız, insanlar dükkana girsin diye. Burada insanların milyarlık yatırımları var. Bu yatırımlar, çamur, pislik, toz içerisinde müşteri mi bekleyeceğiz Buraya gelen tatilciler, toz pislik içerisinde mi yemek yiyecek? Sezonun orta göbeğinde kim buna müsaade edebilir? Daha önce yapsalardı ve lütfedip bizim de fikrimizi alsalardı biz de yardımcı olurduk. Ben bu köyde 26 yıldır yaşıyorum burada 30 yıldır yaşayanlar var. Hepimiz şu veya bu şekilde bu köye katkısı olan insanlarız. Bizler olmasak bu köy de olmaz. Ne yapacaklarını bize de söyleseler başımızın üstüne, yapsınlar tabii. Kışın ortasında gel yap. Burada ne yağmur oldu ne çamur oldu doğru düzgün kış yaşanmadı. Herkes kapısının önüne para harcadı. Ben buraya 3-4 bin lira para harcamışım burayı seramikle döşemişim. Bu kötü bir seramik mi? Bunun neresi standardı bozuyor? İnsanlar gelip benim dükkanımın önünde fotoğraflar çekiniyor. Herkesin gıpta ile baktığı bir yere sahibiz biz. Sahili yapacaklardı vazgeçtiler. Buraya ne yapılacağından bize de haber verin. Sezon geliyor diye herkes dükkanın önünü pırıl pırıl yaptı. Belediyenin ne hakkı var şimdi burayı perişan etmeye? Yapmak istiyorsanız gelin sezon sonunda yapın. Biz de yardım edelim yaptıkları çalışmaya” dedi.
Esnaf Rıza Güler ise, “Seçim arifesinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Mehmet Kocadon’un böyle bir şeye girişmiş olması tamamen CHP’ye vurulmuş bir darbedir. Sezonun ortasında bu kadar işletme sahibini mağdur duruma düşürdüler. Zaten 2-3 ay sezonumuz var. Burada insanların para kazanacağı 2-3 ay. Tam bu sezonun içerisinde böyle bir pisliğin içinde insanları bırakmaları mantıksız. Kasım ayında başlayıp bütün kış boyunca yapsalardı sesimiz çıkmayacaktı. Bir ay sonra buraya tatilciler gelecek bu mevsimde yapılacak iş mi bu? Zaten birkaç müşterimiz var olanlarda bu çalışma ile geri gidecek” diye konuştu.
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu ise esnafın tepkisine karşılık, “Belediye olarak yaptığımız veya yapacağımız çalışmalar ile ilgili o yörenin insanları ve esnafıyla muhatap olduk. Geçtiğimiz Kasım ayında Türkbükü’nde yaşayan insanlar ve esnaf ile bir araya gelerek yapılacak olan çalışmalar hakkında toplantı yaptık. Belediye olarak yörenin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde projeler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Türkbükü’ndeki çalışmalar da  bayram öncesine yetişecek ve esnaf bayrama rahat bir şekilde girecek. Bu tarz işler mevsimlik işlerdir. Kış şartları ve bütçe dolayısı ile çalışmalar yapılamadı. Sadece 2-3 haftalık bir gecikme yaşandı. Ama bayrama yetişecek şekilde bir çalışma yapılacak” dedi.

Hülya ELTEŞ

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ