Türk kadını isterse her şeyi yapar dedi ve yaptı

Bodrum'da, muhtar adayı olmadan önce bilgisayar kullanmayı öğrenen ve sosyal medya hesabı oluşturan 2 çocuk 6 torun sahibi 64 yaşındaki Gülnihal Birgin, kapı kapı dolaşıp destek istiyor

0
Bodrum'da çalışmayı çok sevdiği için muhtar adayı olduğunu belirten 64 yaşındaki Gülnihal Birgin (fotoğrafta), aday olmadan önce bilgisayar kullanmayı öğrendi ve sosyal medya hesabı oluşturdu. ( AA)
Bodrum’da çalışmayı çok sevdiği için muhtar adayı olduğunu belirten 64 yaşındaki Gülnihal Birgin (solda), aday olmadan önce bilgisayar kullanmayı öğrendi ve sosyal medya hesabı oluşturdu. Birgin, aza adayları ile mahalle sakinlerini ziyaret edip destek istiyor. ( AA )

Muğla‘nın Bodrum ilçesinde, çalışmayı çok sevdiği için muhtar adayı olduğunu belirten 64 yaşındaki Gülnihal Birgin, aday olmadan önce bilgisayar kullanmayı öğrendi ve sosyal medya hesabı oluşturdu.

İki çocuk 6 torun sahibi Gülnihal Birgin, 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli idareler seçimlerinde yaşadığı Tepecik Mahallesi’nde muhtar adayı olmaya karar verir vermez bilgisayar kursuna gitti.

Birgin, iki ayda 163 saatlik bilgisayar kursunu tamamladıktan sonra seçmenlere hızlı bir şekilde ulaşabilmek için hayatında ilk defa sosyal medya hesabı oluşturdu.

Birgin “Azmettim, öğrendim”

Kadın muhtar adayı Birgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aza adaylarının 5’i kadın olduğunu belirterek, “Çalışmayı sevdiğim için aday oldum. Aday olmadan önce bilgisayarı açıp kapatmasını bile bilmiyordum. Kursa gittim. Zor geçti ama çalıştım, azmettim öğrendim. İnsanın içinde olduktan sonra öğreniyorsun. Allah’a şükür belgemi de aldım.” dedi.

 “Kendi azmimle yaptım her şeyi”

Muhtar adayı Gülnihal Birgin:  “Türk kadını isterse her şeyi yapar, Keşke yaşım küçük olsaydı da ortaokulu, liseyi de üniversiteyi de okusaydım. İmkanlar elvermedi”

Birgin, adaylık sürecinde  bilgisayar kullanmayı öğrenmesinde en büyük destekçisinin eşi Mustafa Birgin olduğunu ifade etti. İlkokul mezunu olduğunu belirten kadın Birgin şunları söyledi: “Türk kadını isterse her şeyi yapar. Keşke yaşım küçük olsaydı da ortaokulu, liseyi de üniversiteyi de okusaydım. İmkanlar elvermedi. Bizim zamanımızda ‘Kızlar okumaz’ denirdi,  hep böyle kaldık. Evlendikten sonra kendi azmimle yaptım her şeyi. Çok şükür eşim de destek oluyor. Ehliyet aldım, farklı kurslara gittim. Allah razı olsun eşim hep destekledi. O da desteklemeseydi zaten kör cahil bir şey kalacaktım.”

Kadınların çalışma hayatında başarılı olduğuna işaret eden Birgin, mahallesi için çalışıp hizmet etmek istediğini dile getirdi.

Paylaş
Önceki İçerikMuğla yaşlı oranı en yüksek 20’inci il
Sonraki İçerikÖlü caretta caretta sahile vurdu 
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here