TURİZM NİTELİKLER YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİYOR

0
38

Otellere verilecek yatırım ve işletme belgesi ile eğlence yerleri ve restoranlara verilecek belgelerde aranan koşullara kadar birçok konuda önemli değişiklikler getiren taslak üzerinde çalışmaların son aşamaya geldiği öğrenildi…
Turizm gazetesinde yayınlanan habere göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı nitelikler yönetmeliğinde geniş kapsamlı değişikliğe gidiyor.
Otellerin sınıflandırılmasında aranacak nitelikler, yatırım ve işletme belgesi alımında aranacak koşulların yanı sıra turizm bölgeleri adı altında yeni birimler de içerdiği öğrenilen taslakta gastronomi alanında faaliyet gösteren işletmelerin Turizm Bakanlığı’ndan işletme belgesi alması için ayrıntılı düzenlemeler içerdiği öğrenilen taslakta epey değişiklik yapılması gerektiği belirtiliyor.
Taslak incelenip öneri ve itirazlarını bildirmeleri için sektör kuruluşlarına gönderildi.
Taslak üzerinde çalışan sektör kuruluşları görüş ve önerilerini yazılı olarak bakanlığa bildiriyor.

Paylaş
Önceki İçerikSARUHAN, TURİZMCİLERİ UYARDI!
Sonraki İçerik“The Bodrum Cup” yelken yarışlarına rüzgar engeli
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here