bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür,  Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

Bodrum’dan dört ülkeye doğrudan uçuş

Bodrum’dan dört ülkeye doğrudan uçuş
bodrumolay

Avrupa ve Ortadoğu’da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirlerden Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir havalimanlarına business class uçuşlarını başlatılmasını öngören Doğrudan Turizm Hamlesinde yeni hedef belli oldu. Bodrum’dan 4 ülkeye doğrudan uçuş anlaşması yapıldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde Ekim ayında THY ile imzaladıkları Doğrudan Turizm hamlesiyle ilgili yeni sefer sayısı hedefini de açıkladı. THY ile imzaladıkları protokolle doğrudan turizm hamlesini hayata geçirdiklerini
belirten Ersoy “Bu doğrultuda 2019 Nisan ayı itibarıyla 13 hatta 67 frekansla Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir havalimanlarına tarifeli uçuşlar başlayacak, Bakanlığımız THY’nin bu uçuş noktalarını tanıtımla destekleyecek” dedi.

2023’te haftalık 300 Sefere Çıkacak

Önemli olanın bu hatları açmak değil, açılmış hatların dolu ve kârlı bir şekilde uçmasını sağlamak olduğgunu belirten Ersoy “Bu, turizmin on iki aya yayılması ve istihdamın sürekliliği açısından da çok önemli. 2023’e kadar haftalık 300 frekansa çıkmak için gerekli
politika ve projeleri aşamalı olarak hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Business Class Uçaklar hangi ülkelerden Turist getirecek?

Doğrudan Turizm Hamlesiyle başlayacak yeni seferlerin Avrupa ve Ortadoğu’da yüksek turizm potansiyeline sahip şehirler ile Türkiye’nin gözde turizm bölgeleri arasındaki ulaşımın kolaylaştırılması hedefleniyor. THY’nin 2019 yılı planlaması çerçevesinde, Antalya Havalimanı’ndan 13 destinasyona 50, Milas- Bodrum Havalimanı’ndan 4 destinasyona 5, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 5 destinasyona 9, Dalaman Havalimanı’ndan 2 destinasyona 3 frekans olmak üzere toplam 34 noktaya 67 frekans tarifeli yurt dışı seferin icrası planlanıyor.

Bu kapsamda haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler İngiltere(8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbaycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4), Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan(4) olarak açıklandı.

Öte yandan Turizm Bakanlığı ile THY arasında yapılan anlaşmaya İrlanda’nın da dahil edilmesini isteyen Bodrumlu turizmciler ve Bodrum’da yaşayan İrlandalılar, Bodrum’a İrlanda’dan gelmek için 3 uçak değiştirmek zorunda kaldıklarını söylediler.

Dublin’den Londra’ya, Londra’dan İstanbul’a, İstanbul’dan da Bodrum’a uçan İrlandalılar, “Bodrum’da evimiz var. Eskiden doğrudan uçuşlar vardı geliyorduk. Şimdi ise ancak 3 uçak değiştirerek geliyoruz“ dediler.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ