Turizm Haftası Okullarda da kutlandı

Turizm Haftası kutlamaları kapsamında Bodrum Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çeşitli etkinlikler ve yemek yarışmaları düzenlendi.
Konferans Salonunda Resmi Açılış töreni ile başlayan kutlamalara öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Türkiye Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu (TAŞPAKON), seçkin otelleri ve çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin desteği ile etkinlik tam bir şölen havasında geçti.
Kutlamalarda Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin de katkısı ile ‘Yaratıcı Yatak Yapımı’, ‘Denizci Bağları’ ve ‘Tatlı-Ana Yemek’ yarışmaları düzenlendi. Denizci Bağları kategorisinde Mustafa Pan 1., Halil Mıstık 2. ve Atakan Kotlu üçüncü oldu. Yaratıcı Yatak Yapımı kategorisinde Şevket Mercan birinci, Sevim Dural ikinci, Merthan Beyazgül ise üçüncü oldu. Ana Yemek kategorisinde Doğan Çantape ve Ümmunur Özcan birinciliği, Aşkkan Saraç ve Damla Saraç ikinciliği, Aytül Bilici ile Meltem Özben ise üçüncülüğü paylaştı. Tatlı Kategorisinde de Petek Mızrak birinci olurken Deniz Aslan ikinci ve Özlem Rana da üçüncü oldu.


Turizm konusunda farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Turizm Haftası etkinlikleri düzenleniyor.
Hülya ELTEŞ

leave a reply