bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

TUNA IŞIN’DA CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY

TUNA IŞIN’DA CHP BODRUM İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY
allkaria

Uzun yıllar CHP Bodrum ilçe teşkilatında çalışan Tuna Işın, CHP ilçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı. CHP ilçe Başkanlığında yaptığı açıklamada, “Yaşamımın en onurlu adımını atmak üzere almış olduğum kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum” diyen Tuna Işın daha sonra şöyle devam etti:

“Partimin her kademesinde sokaklarda meydan meydan, ev ev gezerek başlayan siyaset hayatım, gerek seçim komisyonlarında, gerekse yönetim kurulu üyeliklerinde ve son olarak ilçe başkan yardımcılığı göreviyle devam etmiştir.

Değerli Yol Arkadaşlarım, ülkemiz siyasi ve ekonomik olarak tam bir kuşatma altındadır. Son referandum sonuçlarıyla ‘ Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi ‘ denilen, ne olduğu, ne olacağı bilinmeyen bir maceraya sürüklenmiştir.

Ülkemiz bir yönetim basiretsizliği içindeyken, bununla birlikte kapitalizmin tükenişini durdurmak için emperyalizmin özellikle yaşadığımız coğrafyada aradığı çareler, ulusumuzu global bir krizin merkezi haline getirmiştir.

Artık sadece ulusal politikalar değil, yerel politikalar da bu gerçekliklerden bağımsız şekillenemez. Bu bilinmezlik ortamında ülkemizin öncelikleri yerelde ve genelde değişmiştir.

Dünyanın ve Türkiye’mizin yeni şartlarını göz önünde bulundurduğumuzda, çok zorlu bir dönemin bizi beklediğini görmeliyiz.

Bu nedenle, partimizin yeni yönetim kadrolarının oluştuğu kongre dönemimizde bir kan değişikliğinin, bir yenilenmenin ve beraberinde bir kenetlenmenin kaçınılmaz olduğu ortadadır.

Parti içinde kişisel mücadeleleri ve kimin ne olacağını bir kenara bırakmalıyız.

Birilerinin, kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan parti politikalarını, ilkelerini, emeğini ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koyabilecek, daha kolektif, dinamik, samimi ve akılcı hareket edebilecek, sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek, mücadele ruhu yüksek, genç kadroların önderliğine ihtiyacımız var.

Sadece seçimlerde hatırlanan demokrasi, eşitlik, adalet ve tarafsızlık kavramlarının yanında, partimizin ilke ve programlarını hiçbir koşul veya  dayatmaya boyun eğmeden, sizlerle beraber hayata geçirmek istiyorum.

Değerli dostlarım, işte bu duygu ve düşüncelerle, Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve Atatürk Cumhuriyetinin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığına Adayım.”

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ