Trafodaki hırsızlık girişimi yangın çıkardı

0

Bodrum’da, makilik alanda çıkan yangına kullanılmayan elektrik trafosunda gerçekleşen hırsızlık girişiminin yol açtığı öne sürüldü.
Bitez Mahallesi Oğuzhan Caddesi’ndeki makilik ve tarım arazisinden yoğun duman ve alevlerin yükseldiğini görenler, durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi.
Ekipler, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayılan alevlere müdahale etti. İtfaiyeye, Bodrum AKUT ekibi ile bazı vatandaşlar da destek verdi.
Arazide bulunan asırlık zeytin ve çam ağaçları ile bir deponun zarar gördüğü yangın, ekiplerin yoğun mücadelesi sonucu kontrol altına alındı.
Polisin arazi içerisinde kullanılmayan elektrik trafosunda yaptığı incelemede, yeni kesilmiş demir parçaları ile demir kesmeye yarayan spiral ve balyoz olduğunu tespit etti.
Trafodan hırsızlık girişiminde bulunanların yangına yol açtığı ihtimali üzerinde duran polis, yangının çıkışıyla ilgili soruşturma başlattı.
Yaklaşık bir hektarlık alanda zarara neden olan yangın, ilçenin birçok noktasından da görüldü.

Paylaş
Önceki İçerikBodrum’da uyuşturucu operasyonu
Sonraki İçerik2. Bodrum Bisiklet Turu
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here