Trafik denetimleri artık helikopterle yapılıyor

Milas'da görevli jandarma ekipleri, karayolları üzerinde helikopter destekli trafik denetimi yaptı.

0
Muğla'nın Milas İlçesinde görevli jandarma ekipleri, trafiği helikopterle denetledi. ( Muğla İl Jandarma Komutanlığı - Anadolu Ajansı )

Muğla’nın Milas İlçesinde görevli jandarma ekipleri, trafiği helikopterle denetledi.

İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin birçok noktasında oluşturduğu uygulama noktasında denetim yaptı.

Turizm merkezlerindeki ana güzergahlarda uygulamalar yapan jandarma ekipleri, Milas’ın Ören Mahallesi’nde helikopterle denetim gerçekleştirdi.

Helikopterden hatalı sollama yaptığı, emniyet kemeri takmadığı bildirilen araçlar, uygulama noktalarında durduruldu. Bu sürücülerden bazıları, yaptıkları hataların helikopterden tespit edildiğini öğrenince şaşırdı.

Sürücülere, emniyet kemeri takmaları ve seyir halindeyken cep telefonuyla konuşmamaları gibi uyarılarda bulunuldu.

Denetimlerde, sürücülerde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulması amacıyla kara yollarında gözlemlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme, hatalı sonlama, yakın takip, kara yolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama” ihlalleri de belirlenerek işlem yapıldı.

KAYNAKAA
Paylaş
Önceki İçerikUmut vakfı kurucusunu kaybetti
Sonraki İçerikAv peşinde 60 mt’den düşüp öldü
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here