Tosun, tüm partililere teşekkür etti

Bodrum Belediye Başkanlığı seçimini yüzde 11 farkla kaybettiği pazar gecesi itibarıyla görülen İYİ Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, Marina seçim ofisinde seçmenlerine hitaben yaptığı konuşmada, “Şu an itibarı ile seçimi kaybettiğimizi görüyorum. Çok çalıştık, ancak kaybettik. Demek ki olmuyormuş.”

 

Mehmet Tosun “Kendime ve aileme ‘’Seçilemezsem bir daha Bodrum Belediye Başkanlığı için aday olmayacağım diye’’ söz vermiştim. Artık bu konu kapandı, diyen Tosun sözlerine şöyle devam etti .Ancak biz bir aile gibiyiz,genel başkanımızla, Bodrum’daki dava arkadaşlarımızla siyasi mücadele yürütüyoruz. Mücadelemiz devam edecek ama belediye ile artık işim bitti” dedi.

Sözlerine ‘’Nasip,önümüzdeki süreci hep beraber değerlendirelim’’ diyerek devam eden Mehmet Tosun ‘’Belediyecilikle ilgili ciddi emeklerimiz vardı,demekki burada insanların tercihi belediyecilik değil,partilerine oy verdiler.Özellikle büyükşehirdeki oy oranlarına baktığımız zaman,bize verilen oy oranlarının gerçeği yansıtmadığını gördük. Demekki insanlar belediyecilik için değil particilik tercihini kullandılar’’şeklinde konuşan Tosun Hakkınızı helal edin. Ben herzaman Partimizin ve sizlerin yanındayım diyerek veda etti.

Mehmet Tosun, sözlerine “Biz seçimde Cumhuriyet Halk Partisiyle yarıştık. Köklü bir pariye karşı yeni kurulmuş parti olan İyi Parti Bodrum’da yarışı kaybetti. Kazanan sayın Ahmet Aras’ı ve CHP’yi tebrik ediyorum” diye konuştu.

leave a reply