Topladıkları çöp meydanda sergi oldu

Özel bir okulun öğrencileri topladıkları çöpü meydanda sergileyerek, ilçe sakinlerine bu konu ile ilgili çözüm önerilerini sordular.

0
26
Topladıkları Çöpleri Meydanda Sergilediler
Muğla’nın Marmaris ilçesinde özel okulun öğrencileri topladıkları çöpleri meydanda sergiledi. Özel bir okulun, “Çevrenin genç sözcüleri” adını verdikleri çevre grubu öğrencileri, Adaağzı Mahallesi Yalancıboğaz mevkisindeki plajdan topladıklarını çöpleri, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda vatandaşlara gösterdi. (AA)

Muğla‘nın Marmaris ilçesinde özel okulun öğrencilerinin topladıkları çöp meydanda sergi oldu. Meydandan geçenlere meydanda sergiledikleri çöp ile ilgili ne düşündüklerini sordular.

Özel bir okulun, “Çevrenin genç sözcüleri” adını verdikleri çevre grubu öğrencileri, Adaağzı Mahallesi Yalancıboğaz mevkisindeki plajdan topladıklarını çöpleri, 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda bu yığınlara bakarak geçenlere düşüncelerini ve çöplerle ilgili çözüm önerilerini sordu.

Okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Derya Öztürk, çöpleri sergilerken amaçlarının öğrencilerine çevre bilinci aşılarken, çevreyi kirletenlerin de dikkatini çekmek olduğunu söyledi. 

Doğal çevrenin çocuklardan alınan emanet olduğunu anlatan Öztürk, “Bu düşünceden yola çıkarak, 10 gün önce temizlenmiş bir sahilden çöp topladık. Yakın zamanda temizlendiği halde denizin sahile bıraktığı çöpleri toplayıp meydanda sergiledik. Çevre temizliğine dikkati çekmek istedik.” dedi.

Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Barış Ünlü de çevre temizliği konusunda her kurum ve kişiyle ortak projelere destek verdiklerini kaydetti.

Paylaş
Önceki İçerik“Romantik Dönem’den Latin Dünyasına” konseri
Sonraki İçerikKayra ilk kez büyükler kategorisinde yarıştı
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here