bodrum olay android uygulama
bodrum olay android uygulama
Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri

TİM “İhracatın Yıldızları” ödülleri sahiplerini buldu

TİM “İhracatın Yıldızları” ödülleri sahiplerini buldu
allkaria

Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde gerçekleştirilen “İhracatın Yıldızları” yarışmasında Begüm Yat, Doğulu Turizm Şirketinin sahibi Begüm Doğulu ödül töreninde “Özel Ödül” aldı.

İhracatın geliştirilmesini ve ülke ekonomisindeki payının artırılmasını teşvik etmek amacıyla bu yıl 18’inci kez düzenlenen “İhracatın Yıldızları” yarışmasının ödül töreni, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Türkiye İhracatçılar Meclisi öncülüğünde gerçekleştirilen “İhracatın Yıldızları” yarışmasında Begüm Yat, Doğulu Turizm Şirketinin sahibi Begüm Doğulu ödül töreninde “Özel Ödül” aldı.
“Daha öncede ihracaatçı 500 şirketin arasında ödüllendirilmiştik” diyen iş insanı Begüm Doğulu, “Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından Özel Ödüle layık gösterilmem, bizi mutlu etti. Bundan sonraki çalışmalarımızda daha fazla azimle çalışacağız” dedi.
Üretimde dışa bağımlılığı azaltarak Türkiye’de katma değer ve istihdam yaratan gizli kahramanların belirlendiği yarışmaya 513 firma başvuruda bulundu. İlham verici hikayeleriyle dikkat çeken 22 firma 13 farklı kategoride ödüle layık görüldü.
İsmail Gülle: “Hedefimiz Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye”
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ödül töreninde yaptığı konuşmada “Ocak ve Şubat aylarında, Çin merkezli ‘koronavirüs’ krizi, yayıldığı alanı genişleterek, Dünya Sağlık Örgütü’nün de tespitleriyle, küresel bir tehdit hâlini aldı. Ancak, küresel talebin daralmasına rağmen, yeni yılın ilk ayında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. Şubat ayında da Cumhuriyet tarihinin en yüksek şubat ayı ihracat rekoruna ulaştık. 2020, her anını iyi değerlendireceğimiz ve daha fazla ihracat için çalışmalar yapacağımız bir yıl olacak demiştik. Yılın ilk 2 ayında, verdiğimiz sözü tutmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İhracat Ailesi olarak, devletimize milletimize desteğimiz en zor günlerde bile devam ediyor. Bizler en zorlu süreçlerde dahi bu işleri başarabiliyoruz. Çünkü, başarının detaylarda saklı olduğunu, fark yaratmak olduğunu çok iyi biliyoruz. Burada, başarımızın gizli mimarlarıyla, fark yaratan yıldızlarımız ile bir aradayız. Ödül kazanan ihracatçılarımız, belki ihracat sıralamalarında en tepede olmayabilir, ciro şampiyonu olmayabilir fakat ülkemizin katma değerli üretiminde, ihracatında önemli payları var. Çünkü bu firmalarımız, yenilikçiler, niş pazarlarda liderler. Onlar, gizli şampiyonlar. Bizler, 90 bin mal ve 5 bin hizmet ihracatçısından oluşan, her geçen gün daha da büyüyen, 95 bin kişilik büyük bir aileyiz. Hedefimiz, “Dış Ticaret Fazlası Veren Türkiye”. 95 bin kahramanımız ile omuz omuza, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza olan inancımız tam. Bu hedefimize doğru yol alırken, her zaman olduğu gibi Ar-Ge’yi, inovasyonu, tasarım ve markalaşmayı ön plana çıkaracak, katma değerli üretime ve ihracata odaklanacağız” dedi.
Toplam 13 kategoride 22 firma ödüle layık görüldü
İhracatın Yıldızları yarışmasında “İhracatın Yıldızı Büyük Ödülü”nü Arçelik kazandı. Nominal olarak ihracatını bir önceki yıla göre en fazla artıran firmaların ödüllendirildiği “İhracat Performans” kategorisinde ilk sırayı Tosçelik Profil alırken, onu Ram Dış Ticaret ve Türkiye Petrol Rafinerileri izledi.
Türkiye’den ilk kez ihraç edilen ürünlere imza atan firmaların belirlendiği “Özgün Ürün Şampiyonu” kategorisinde ilk üç Onko-Koçsel İlaç, Doğsan Tıbbi Malzeme ve Bentaş Bentonit olarak sıralandı. En fazla ülkeye ihracat yaparak ve ihraç ürünlerine çeşitlilik katarak ödül kazanan “Sınır Tanımayan Şampiyonlar” sırasıyla LC Waikiki, Türk Traktör ve Kocaer Haddecilik oldu.

Tersan Tersanesi, Begüm Yat-Doğulu Turizm, Robo Automation & Engineering ve Taze Kuru Gıda ise Özel Ödül kazanan şirketler oldu.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ