THE BODRUM CUP’TA HEYECAN SÜRÜYOR

0

AKDENİZ’in en büyük deniz festivali ve yelken yarışlarından The Bodrum Cup’ta hem eğlence hem de heyecan dolu etkinlikler düzenleniyor.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 18-23 Ekim tarihleri arasında Era Yat Kulübü tarafından düzenlenen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, dün yapılan Metro Cash & Carry Kisebükü-Bodrum etabına 105 tekne ve 1500 yelkenci katıldı. Kisebükü-Adalıyalı noktasından başlayan yarış Bodrum Marina’da sona erdi. Deniz üstünde 15 mil mesafede yarışan yelkenciler, durgun havada beklenenden daha çok zorlandı. Yarışın ardından Alize yatındaki Art Show’da 13 değerli ressamın eserleri sanatseverlerle buluştu ve ardından Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Yrd. Doç. Dr. Hakan Gürsu’nun ‘Ödüllü Tekne Tasarımları’ konulu söyleşisinin yapıldığı etkinlik büyük ilgi gördü.

Organizasyon kapsamında katılımcılar, Türkiye’nin cennet koylarındaki yapılaşma iddialarına karşı Kisebükü koyunda özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Kisebükü’nde yaşamını denize ve doğanın korunmasına adamış, dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro için de bir anma töreni yapılarak denize dört çelenk bırakıldı. The Bodrum Cup katılımcıları, akşam saatlerinde ise Marina Yacht Club’ta Duygu Soylu konseri ile eğlendi.

Paylaş
Önceki İçerikBODRUM’DA FİNANSAL OKUR-YAZARLIK EĞİTİMLERİ BAŞLADI
Sonraki İçerikSU KESİLMEDEN 2 SAAT 24 DAKİKA ÖNCE UYARI MESAJI
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here