“The Bodrum Cup” yelken yarışlarına rüzgar engeli

0

“The Bodrum Cup” yelken yarışlarının Leros-Datça etabının, kuvvetli rüzgar nedeniyle iptal edildiği bildirildi.
Bu yıl 30’uncusu düzenlenen “The Bodrum Cup” yelken yarışlarına olumsuz hava koşulları engel oldu. Leros-Datça arasında yapılması planlanan yarışlar iptal edildi.
The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, Leros-Datça etabını bazı küçük teknelerin sıkıntı yaşamaması için iptal ettiklerini söyledi.
Hava çok sert olduğu için Leros’tan çıkış yapmadıklarını ifade eden Aras, “Çünkü yarışımız güvenli olmazdı. Bodrum Cup bir festivaldir. Hepimiz çok eğleniyoruz, çok keyif alıyoruz. O yüzden herhangi bir tehlike arz etmemesi için buradayız.” dedi.
Leros’un kendileri için çok önemli bir yer olduğunu belirten Aras, “Yarın sabah buradan start alıp Gümüşlük’e gideceğiz. Bu havada yelken açmak mümkün ancak yarışa katılan bazı küçük tekneler olduğu için yarışmacıları tehlikeye atamazdık. Herkes burada seve seve kaldı, çünkü burası çok hoş. Burada evimizde gibiyiz, keyfimiz yerimizde.” diye konuştu.

Paylaş
Önceki İçerikTURİZM NİTELİKLER YÖNETMELİĞİ DEĞİŞİYOR
Sonraki İçerikBodrum’da makilik yangını
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here