Bodrum Olay | Bodrum Haber, Bodrum Kültür, Bodrum Magazin, Bodrum Siyaset, Bodrum Spor, Bodrum Cemiyet, Bodrum Son Dakika Haberleri
 

The Bodrum Cup Kampana Çanı’nın çalınması ile başladı

  • 18 Ekim 2021
The Bodrum Cup Kampana Çanı’nın çalınması ile başladı
bodrumolay

Bodrum’da bu yıl 33. Kez düzenlenen The Bodrum Cup Yat Yarışları Pazartesi akşamı düzenlenen kampana töreni ile başladı. Yarışlara 180 yat ve yaklaşık 1500 denizci ve turist katılıyor. Yarışmanın teması “Hep Beraber” olarak belirlendi.

 

Bodrum’da 18-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan The Bodrum cup Yat Yarışları’nın startı için Pazartesi akşamı (Bugün) Bardakçı koyundaki METT Hotels & Beach Resorts’ta Isola Manzara Gardens’da Kampana Töreni düzenlendi. Törene Organizasyon komitesi başkanı Süleyman Uysal, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı CHP’li Muhammet Tokat, Muğla CHP Milletvekili Suat Özcan, yarışmaların onursal başkanı Erman Aras ve yarışmaların isim sponsoru olan Amerikan Hospital’ın Başhekimi Dr. Yusuf Babayiğit, METT Hotels & Beach Resorts Türkiye Temsilcisi İlker Yörükoğlu, Bodrum Denizciler derneği Başkanı Erol Erdoğan ve denizciler katıldı. Kampana töreninin sunuculuğunu deneyimli sunucu Murat Can Canbay yaptı.

Organizasyonun Temaı “Hep Beraber” Olarak Belirlendi
Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal yaptığı konuşmada “Türkiye Cumhuriyeti’nde önemli bir olayı gerçekleştirdik. Tam 33 yıldır aralıksız bir organizasyonu sürdürüyoruz. Her yıl gerçekten Bodrum’a yakışan bir organizasyon yapıyoruz. Bu nedenle her yıl organizasyonun üzerine bir şeyler katarak gidiyoruz. Bodrum Cup, iyilik temelinde buluşmuş bir organizasyon, buradan elde edilen gelirleri önemli ve doğru vakıflara aktaran bir organizasyon. Bu yıl çok uzun süre ayrı kaldık, ayrıca çıkan yangınlarla ciğerlerimiz yandı. Bu nedenle artık bir araya gelerek “Hep Beraber” deme zamanımız geldi. Bu nedenle organizasyonun temasını “Hep Beraber” olarak belirledik. Yangınların yoğunlaştığı Çökertme’de, bir Kerem Görsev konseri vereceğiz. Ve yarışmamızın finalini guletlerin babası olarak bildiğimiz ve geçtiğimiz aylarda vefat eden Erol Ağan tersanesinde guletlerin gölgesinde tamamlayacağız” diye konuştu.
“Bodrum Cup’ı Erman Aras başlatmadan önce Era Yat kulübü kurulmuştu. Burada onlarca sporcu yetiştirdi, aralarından Avrupa ve Dünya şampiyonları çıktı.” diyen Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, “Ardından mavi yolculuk başladı. Süngercilikten itibaren Bodrum’un ustalarının elinden çıkan tirhandiller, guletler mavi yolculuğu yaşattı. O nedenle Erman Aras’a teşekkür ediyorum. Erman abide bu topraklarda böyle bir eser bırakmış oldu. Bu etkinlik herkesin birlikte el ele düzenlediği destek olarak hayata geçirdiği bir etkinlik. Bodrum Cup bir yarıştan çok Bodrum’un bir kültürüdür” diye konuştu.

Kampananın Çanı Koptu
Konuşmaların ardından organizasyon komitesi Başkanı Süleyman Uysal ve protokol üyeleri yarışmaların startının verilmesi için kampana çanını çalmak için kürsüye geldiler. Hep birlikte çanı tutarak çalınması için hareket edilince çan yerinden koptu. Yarışmaların başlangıç çanının kopması çeşitli şaka ve espirilere yol açtı.
Yarışmalar, Denizciler derneğinde yenecek Basın Kahvaltısının ardından, Bodrum Kalesi açıklarından Bodrum- Bodrum etabı ile start verilerek başlayacak.

cup, 33.

 

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ