THE BODRUM CUP BAŞLADI…

0
48

BODRUM’da bu yıl 29’uncu kez düzenlenen yelken yarışları, geleneksel kampana çanının çalınmasıyla başladı. Muğla Büyükşehir ile Bodrum belediyeleri, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Palmarina Bodrum’un sponsorluğunda The Bodrum Cup Uluslararası Deniz Festivali’nin bu yıl 29’uncusu düzenlendi. Dün akşam Trafo Bodrum’da, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Gündüz Nalbantoğlu ve sponsorların temsilcilerinin katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, şöyle dedi: “Artık, hedefi İstanbul’a çekmeyi düşünüyoruz. Biraz kabımızdan çıkmamız gerekiyor. Bodrum’dan gidebilecek küçük teknelerimiz ile birlikte belki 5, belki 10 belki de daha fazla gulet ile ile 30’uncu yılımızı İstanbul’dan başlatmak istiyoruz. Bu yılki yarışların da iyi geçmesini diliyorum.”

Basın toplantısı ardından Mandalin Bar’da açılış kokteyli düzenlendi. Açılış kokteylinde The Bodrum Cup Onursal Başkanı Aras, Organizasyon Komitesi Başkanı Uysal, Bodrum Belediye Başkan Vekili Niyazi Atare ve sporsor firmaların temsilcileri ile birlikte, geleneksel kampana çanını çalarak, yarışların resmi olarak startını verdi. Yelken yarışlarına katılanlar, gece boyunca eğlenerek, keyifli anlar geçirdi. Yarışlar, bugün saat 11.00’de Bodrum-Kissebükü etabıyla başlayacak.

Paylaş
Önceki İçerikYELKENCİLERDEN KOYLARI KORUMASINA DESTEK
Sonraki İçerikAKIL ALMAZ OLAY…
Ercan Vuranlar
Hürriyet Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlayarak gazeteciliğe adım atan Ercan Vuranlar, daha sonra Hürriyet Gazetesi Londra Bürosunda çalışmış ve buradan da emekli olmuştur. Ancak gazeteciliğe Londra’da yayınladığı ilk Türk Gazetesi “Olay” ile, yayıncılığa başlamıştır. Daha sonra sırasıyle İngilizce ‘Green Lanes Express Gazetesi’ ve ‘Günaydın’ gazetelerini yayınlayan Ercan Vuranlar, 2000 yılında Bodrum’a yerleşince Londra’daki bu gazeteleri satmıştır. Londra Olay Gazetesi halen yayın hayatına devam etmektedir..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here