TELEFON DOLANDIRICISI KISKIVRAK YAKALANDI!

Telefonla arayarak kendilerine polis, asker, savcı olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran şebekenin bir üyesi Bodrum emniyeti tarafından kıskıvrak yakalandı. 

Birçok vatandaş, yetkililerin tüm uyarılarına ve yapılan yayınlara rağmen, dolandırıcıların yıllardır uyguladıkları yöntemlerin tuzağına düşmeye devam ediyor. Telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini polis, asker, savcı gibi devlet görevlileri olarak tanıtıp, vatandaşı terör örgütleri irtibatları tespit edilmiş gibi gösterip korkutan bu dolandırıcılar, korkutup ikna ettikleri vatandaşların elinde veya banka hesabında ne varsa ellerine geçirip ortadan kayboluyor. 

Bodrum’da da sık sık gündeme gelen benzer bir dolandırıcılık olayı, Bodrum Emniyetinin başarılı operasyonu ile önlendi. Önceki gün Ortakent Müskebi Caddesi üzerinde ikamet eden yaşlı bir kadını kendilerini Polis olarak tanıtıp 41.970 Lira parasını alarak dolandıran 2000 doğumlu Şanlıurfa nüfusuna kayıtlı İ.U isimli şahıs Bodrum Asayiş Büro ekiplerince paralar ile birlikte Gümbet’te kalmış oldugu otele giriş yaparken yakalandı. 

Zanlının üzerinden çıkan paralara el koyan polis ekipleri zanlıyı sorguya aldı. Zanlının sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

leave a reply